Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

9 Maddede Uygun Davranış Seçimi

-

Panik

Hayatta hep farklı durumlarla karşı karşıyayız. Ne zaman ne ile karşılaşacağımız belli değil. Hayat bu ya, güzel olan yanı bilinmez olması zaten. Yarın’ı tüm detaylarıyla biliyor olsaydık, bugünden tat alamazdık. Ancak bazı koşullar için hazırlıklı olunabilir. Mesela;

Herşey yolunda giderken, bir anlık panik geri dönülemez bir yola itebilir. Hiç çabalamayıp, akışına bırakmak bile bazen en iyi çözüm olabilir.

Güven

Güveneceğimiz insanı iyi seçmeliyiz. Kimseye güvenmeden bu hayat çekilmez. İyi ya da kötü günde gerek mutluluğu gerekse hüznü paylaşabileceğimiz bir yürek ortağı şart. Emin olmadan kimseye güvenerek kendimizden vazgeçmemeliyiz.

Dostluk

Hayat güzel. İyi de bir dostumuz var. İllaki bizi kıskananlar olacaktır. Dikkat edilmeli. Ayrıca zor kazanılan dostluğu, bir anlık şüpheyle kaybetmemek gerekir.

Minnettarlık

Hiç umulmayan bir anda, birileri tüm hayatımızı değiştirebilir. Minnettar olmalı ve iyilikleri unutmamalıyız.

Tedbir

Nerede duracağımızı iyi tespit etmeliyiz. Kendimizi güvende sanarken, en olmadık işlerle karşılaşabiliriz. Tedbir muhakkaktır. Gerisi takdir…

Ön Yargı

Düşünüldüğünde ya da duyulduğunda kulağa hoş gelmeyen olaylar vardır. Ancak her olay kendi mecrasında hayal edilmelidir. Olayların aslını ve nasıl geliştiğini bilmeden “Bu da yapılır mı” demek, bize fazladan kötü niyet getirecektir. Ön yargılı olmamak gerekir.

Pratikizm

Bence bir insanı hayatta başarıya taşıyan 2 şey vardır. Birincisi tecrübe, ikincisi ise pratikliktir. Pratik olmak ve uyuz hareketler kaçınmak gerekir.

Mesafe

Hiç kimseye koşulsuz bağlanmamak gerekir. İstenmeyen bir durumla karşılaşıldığında, gerekli tepkiyi vermek (dozunda), ilişkilerimizi daha sağlamlaştırır.

Seni bana sayıyla mı verdiler?

Bazende hayatım ağzının tam ortasına yapıştırmak gerekebilir :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir