Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Zatürre Şüphesiyle Doktora Giden Eroin Bağımlısının Boğazında Onlarca Kırık Şırınga Olduğu Görüldü!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

“Hayatınıza zerre değer vermiyor olsaydınız eğer kendinize verebileceğiniz en büyük zarar ne olurdu?” diye bir soru sorsak size.

Muhtemelen pek çok insanın cevabı “uyuşturucuya başlar, bir an önce ölüp gitmek isterdim.” olurdu herhalde.

Yanlış bir cevap da vermiş olmazdınız aslında, sahiden insanın kendine yapabileceği en büyük kötülüklerden birisidir uyuşturucu.

Hele ki, insan hayatının en ölümcül düşmanı, intiharın eş anlamlısı olan bir pislik vardır ki bulaşılabilecek en kötü şeydir.

Pek çok insanın ölümüne sebebiyet vermiş, dünyayla olan bağı en kısa yoldan koparan bu uyuşturucunun adı, eroin.

Kullananı insanlıktan çıkaran, değer verilen tüm kavramları bir bir yok eden azılı bir pisliktir, eroin.

Hastanede görev yapan bir doktorun, popüler bir paylaşım sitesinde yayınladığı fotoğraflar da bu illetin insanı ne denli vurdumduymaz yapacağını kanıtlar nitelikte.

Fotoğraflar; intravenöz yolla, yani toplardamar içine enjekte edilerek vücuda alınan eroinin, bir bağımlıyı ne hale getirebileceğini de ürkütücü bir biçimde gözler önüne seriyor.

4 yıl önce yaşanan olayda, zatürre şikayetiyle hastaneye giden kişinin hastalığının teşhisi için röntgeni çekilmiş.

Röntgen sonuçlarını inceleyen doktorlar, hastanın zatürre olmadığını, boyun bölgesinde onlarca kırık şırınga parçası olduğunu görmüşler.

Röntgen çekimi sonrasında yapılan görüşmede hasta eroin bağımlısı olduğunu ve yıllardır eroini boyun bölgesinden enjekte ettiğini söylemiş.

Bu esnada da boyun içinde kırılan şırınga parçaları, yıllar boyu adamın boynunda durmuş. Ta ki hastayı artık rahatsız edecek seviyeye ulaşana dek.

Röntgen çekilip, şırıngalar fark edildikten sonra radyologlar hastaya ameliyat olması gerektiğini ve bu şekilde yaşamını idame ettirmenin zorluğunu anlatmışlar.

Buna rağmen hasta ameliyat olmak istemediğini ve hatta bağımlılıktan kurtulmak dahi istemediğini söyleyerek hastaneden ayrılmış.

Bu röntgen fotoğraflarının yahut olayın gerçekliği tartışılabilir lakin bu olaya benzer şeyler tıp tarihinde vardır.

Örneğin, UBM Patient Care adlı tıp dergisinde, 30 yıldır bağımlı olan bir hastanın, yumuşak doku grafilerinde en az 17 kırık şırınga parçası olduğu ve ameliyatla alındıklarını yazan bir makale yayımlanmıştır.

Makalede ayrıca, eroin kullanan bağımlıların yaklaşık %20’sinin vücudunda kırık şırınga parçası olduğu da yazılmış.

ihorror.com

Ne diyelim ki, bağımlı olan herkesin, bu amansız illetin pençesinden kurtulması dileğiyle…

ÖNEMLİ UYARI:

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Bi trol olarak şunu söyleyebilirim. küçüklüğümden gördüm ve insanları aileleri nasıl bitirdiğine şahit oldum, ailemden insanlar, yakınlarım, arkadaşlarım saplandı bu illete. intihar, cinayet, torbacılıktan ve kaçakçılıktan hapis cezaları benim tanık olduklarım

corpse-bride

kardesımın arkadasıda saplandı bu batağa balkondan dustu kafa bulanıkken sakat oldu sımdı

bulmayinlanbeni

Onedio iş yapar gibi paylaşıyorsun da en alttaki görseli daha önce de yazdım, "UYARICI MADDE" değil "UYUŞTURUCU MADDE" diye.

corpse-bride

nasıl becerdin manyak bir kere bile olsa denemeyin şu zıkkımları gençlerde var bu heves ayy herseyı bır kerede olsa denemelıyım hevesı denencek sey var denenmeyecek sey var

neo-heckir

Kardes batmiyormu aq

nurakyzz

En sondaki uyarı çok iyi olmuş.

Başlıklar

Uyuşturucu
Görüş Bildir