Yardım Söylentisini Duyan Koştu

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Yardım Söylentisini Duyan Koştu

Yardım Söylentisini Duyan Koştu

Diyarbakır'da köylerine dönmek isteyen terör mağdurlarına yardım yapılacağı söylentisi, çok sayıda kişinin İl Özel İdaresine dilekçe vermesine neden oldu.

Terörden zarar gören vatandaşların "köylerindeki evlerinin onarılacağı ve kendilerine hayvan desteğinde bulunulacağı" yönündeki iddialar, yardımdan faydalanmak isteyen terör mağdurlarını harekete geçirdi. Aralarında kadınların da bulunduğu çok sayıda kişi, Yenişehir semtindeki İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine giderek, hazırladıkları dilekçeleri yetkililere verdi.

Dilekçe veren terör mağdurlarından Hüseyin Ateş, 1991'de Lice ilçesine bağlı Karaorman köyünün boşaltılması sonucu Diyarbakır'a göç ettiğini belirterek, "Köyüne döneceklere yardım yapılacağını duydum. Bunun için geldim ve dilekçe verdim" dedi. Vatandaşlardan Ömer Çelik ise 1993 yılında Hazro'dan Antalya'ya göç ettiğini, daha sonra Diyarbakır'a yerleştiğini vurgulayarak, "Terör nedeniyle göç etmiştik, dilekçeyi köye dönmek için verdim. Evlerimizin yapılmasını istedik. Evim yapılırsa hemen köyüme dönerim. Çözüm süreci çok güzel, İnşallah devamı gelir. Allah, Başbakan'ımızdan razı olsun. Belki bize yardımcı olur ve köyümüze dönüşümüzü sağlar" diye konuştu.

1993 yılında Çınar'ın Kazıktepe köyünden Diyarbakır'a göç ettiğini anlatan Ahmet Değer de "Köye döneceklere ev ve hayvan yardımı yapılacağını duyduk. Bunun üzerine gelip dilekçelerimizi verdik" ifadesini kullandı.

'BÖYLE BİR BÜTÇEMİZ YOK'

Diyarbakır İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Akyol ise yardım söylentisi üzerine son günlerde çok sayıda kişinin dilekçe verdiğini bildirerek, şunları kaydetti:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AntalyaBaşbakanDiyarbakırLiceÖmer ÇelikTerör
Görüş Bildir