The Shining'in Devamı Geliyor

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

The Shining'in Devamı Geliyor

The Shining'in Devamı Geliyor

Stephen King en sevilen romanlarından biri olan "Medyum / The Shining"in devam romanını yazdığını açıkladı

Korku edebiyatının en önde gelen isimlerinden Stephen King, en başarılı romanlarından "Medyum / The Shining"in devamını yazacağını açıkladı.

Overlook Oteli'nde kış aylarında bekçilik yapacak olan Jack Torrence'ın yalnızlık ve hiçlik hissinden dolayı delirmesi ve ailesine saldırmasını temel alan film, Torrence'ın oğlu Danny'nin psişik yetenekleri olması ve kıvrak zekası sayesinde ailenin kurtulmasını konu alıyordu. 1980 yılında efsanevi İngiliz yönetmen Stanley Kubrick tarafından sinemaya uyarlanan roman, korku sinemasının en önde gelen filmlerinden biri olmaya devam ediyor.

Danny Torrence geri geliyor

"Medyum / The Shining" romanının devamı olan "Doctor Sleep" romanında, psişik yetenekleri olan küçük çocuk Danny, orta yaşlı ve ölmek üzere olan hastalara psişik yetenekleri yardımcı olan bir hastane çalışanı olarak okurun karşısına çıkacak. Kendisiyle aynı yeteneklere sahip olan 12 yaşındaki Abra ile birlikte şeytani bir güce karşı mücadele edecek olan Danny, küçük kızı kurtarmak için kendini tehlikeye atacak.

"Kendi kendime, 'bunu bir daha başarıp başaramayacağımı denemeliyim' dedim. 'Medyum / The Shining' kadar korkunç olmayan kitaplar yazdım ve insanlar hoşlandı. Fakat onları korkutmadı. Kitabın şimdiki halinden memnunum" diyen King, "İnsanlar yanıma gelip 'Medyum / The Shining'i okuduğumda 15 yaşımdaydım' ya da 'O kitabı okuduğumda 12 yaşındaydım çok korkmuştum' diyor. O insanlar şimdi 40 yaşlarındalar. "Elm Sokağı Kabusu"ndaki Freddy Krueger ve "13. Cuma" filmindeki Jason Voorhees gibi korku karakterlerini deneyimlediler. Aklımdan yeni kitabı okuyup 'Bu çok da korkunç değil. Bu adamın korkutucu yazdığını sanıyordum' diyebilecekleri geçti. Bu benim değişmemden kaynaklı değil, onların büyüyüp olgunlaşmasından kaynaklı. Artık kolay hedef değiller" diye açıkladı.

"Karakterlerim gerçekmiş gibi geliyor"

Başka bir yazarın, ölümünün ardından kendi kitaplarının devamını yazması fikrini kabul etmeyen yazar, "Bunun hiçbir kitabıma olduğu görmek istemem" dedi. "Doctor Sleep"in ardından daha çok devam kitabı gelebileceğini itiraf eden King, "Hiçbir zaman 'asla geriye dönmem' diyemem. Bazı karakterleri gerçekten merak ediyorum. Onlar bana gerçek gibi geliyor. Deli değilim, fiziksel olarak var olmadıklarını biliyorum. Ama onlarla bu kadar uzun zaman geçirdikten sonra bu şekilde görünmeye başlıyorlar. Danny özellikle insanların zihinlerine dokunabilme yeteneği sebebiyle geriye dönüp bakılması gereken bir karakter" diye açıkladı.

Milliyet Sanat

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İngiltere
Görüş Bildir