Samsung, Galaxy S4'te Göz Takibi İle İlgili İki Yeni Teknolojiye Yer Verebilir

-

Samsung, Galaxy S4'Te Göz Takibi İle İlgili İki Yeni Teknolojiye Yer Verebilir

Samsung, Galaxy S4'Te Göz Takibi İle İlgili İki Yeni Teknolojiye Yer Verebilir

Samsung'un göz takibi teknolojisi ile ilgili özelliklere geçen yıldan bu yana akıllı telefonlarında yer vermeye başladığını görüyoruz. Akıllı bekleme, akıllı döndürme özellikleri buna örnek olarak verilebilir. Göz takibi teknolojisi üzerinde uzun süredir çalışılan bir teknoloji olsa da, son kullanıcıya yönelik ürünler henüz ortaya çıkmaya başladı.

Samsung'un yeni başvurusunu yaptığı iki adet isim tescili, Galaxy S4'te de yeni göz takibi teknolojilerine yer verileceğini gösteriyor. Bu tesciller Eye Pause ve Eye Scroll şeklinde.

Bu özelliklerin neler sunacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak tahminler Eye Pause özelliğinin gözünüzü ekrandan ayırdığınızda videonun durdurulması, Eye Scroll ise göz hareketinize göre web sayfalarını veya uygulamalarını aşağı yukarı ve sağa sola kaydırma ile ilgili olduğu yönünde.

Samsung'un her yıl TouchWiz arayüzünü güncellediği biliniyor. Geçen yıl Akıllı Bekleme özelliğini ekleyen firmanın, bu yıl da Eye Pause ve Eye Scroll teknolojilerine yer vermesi muhtemel. Galaxy S4 modelinden sonra Galaxy Note III modelinde de aynı teknolojilerin kullanılabileceği belirtiliyor.

Samsung başta olmak üzere diğer firmaların da katkısıyla göz takip teknolojilerinin yaygınlaşması ve dokunmatik ekran örneğinde olduğu gibi vazgeçilmez özelliklerden birisi olması kaçınılmaz olacaktır.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Samsungweb
Görüş Bildir