RTÜK de Alkol Cezası Verdi

 > -

Rtük de Alkol Cezası Verdi

Rtük de Alkol Cezası Verdi

Alkol satışına getirilen kısıtlamanın ardından, RTÜK de Kanal D’ye 5 bin lira alkol cezası verdi.

Alkol satışına gece 22.00 ile 06.00 saatleri arasında getirilen yasaklamanın ardından, RTÜK de alkol cezası verdi. Kanal D’de yayınlanan "Çakallarla Dans 2" adlı filmde oyuncuların rakı ve bira içtikleri vurgulandı.

İllegal işlerle uğraşan dört arkadaşın hayatının, komedi tarzında ele alındığı filmle ilgili rapor hazırlayan RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi, şu görüşlere yer verdi:

‘’ İçki tüketimi, bilhassa bira, film boyunca yaygın biçimde gösterilmiştir. Mutfak tezgahının üzeri boş bira şişeleriyle kaplıdır. Filmde, alkolün, gündelik hayatın sıkıntılarını hafifletici ve başa çıkmayı kolaylaştırıcı etkisine vurgu yapılmıştır. Dört arkadaştan biri ayrıca uyuşturucu bağımlısıdır. Uyuşturucu ve alkolün dışında filmde sıkça rastlanılan argo ifadeler ve el hareketleri de, 7 yaş ve üzeri koruyucu sembolüyle tasnif edilen filmin eşiğini daha da yukarılara çekmektedir.‘’

RTÜK üyeleri de, filmin alkolü özendirici nitelikte olduğu görüşü ile yasada yer alan ‘’ TV’lerdeki dizi, film ve müzik kliplerinde alkollü içkileri özendirici görüntülere yer verilemez" hükmünün ihlal edildiğine karar verdi. Kanal D’ye 5 bin lira para cezası uygulandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kanal DUyuşturucudizimüzik
Görüş Bildir