Polisler Kendini Şehrin Orta Yerinde...

 > -

Polisler Kendini Şehrin Orta Yerinde...

Polisler Kendini Şehrin Orta Yerinde...

Şehrin ortasında hayret ettiren görüntüler...

Yunanistan’ı ekim ayında iflastan kurtaracak 31.5 milyar euro’luk kredi dilimi için Avrupa Birliği, Avrupa Merkez Bankası ve IMF’nin (Troyka) şart koştuğu 11.6 milyar euro’luk harcama kesintilerine karşı güvenlik güçlerinden ‘darağaçlı’ protesto geldi.

Kemer sıkma hamleleri çerçevesinde, maaşlarında yüzde 6’lık indirimi ve sosyal haklarında yapılacak kesintileri protesto eden polis, sahil güvenlik ve itfaiye çalışanları, Yunan Parlamentosu’nun da bulunduğu Sintagma Meydanı’nda sembolik olarak kurdukları darağacına çıktı. Üniformalı kamu çalışanlarının gösterisine, muhalefet partilerinin milletvekilleri de destek verdi. 4 bin kişilik gösterici grubu ‘Hırsızlar’ diye slogan attı.

Syriza Atina Milletvekili Rena Dourou ”Bugün güvenliğimizi sağlayan insanların haklarını savunmaya geldik. Maalesef Samaras hükümeti, onların haklarını savunmak yerine maaşlarında kesintiler uyguluyor. Benim neslim bu kadar çok üniformalının bir arada protesto gösterisi yaptığını görmedi. Onlar Yunanlıların güvenliği için her gün sokaklarda, limanlarda ve yangınlarda mücadele veriyor” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa BirliğiIMFMerkez BankasıPolisSahil GüvenlikYunanistan
Görüş Bildir