Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ümraniye'de Kürt İşçilere Irkçı Saldırı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ümraniye'de Kürt İşçilere Irkçı Saldırı

Ümraniye'de Kürt İşçilere Irkçı Saldırı

Ümraniye'de inşaat işçisi olarak çalışan Kürt işçilere yapılan ırkçı saldırıda kalçasından aldığı bıçak darbesiyle yaralanan Nuri Şahin, polisin kendilerine "Burası İstanbul günde onlarca olay oluyor sizin bekçiliğinizi yapamayız" dediğini aktardı.

Ümraniye'de Çakmak Armağan Evleri inşaatında çalışan Kürt işçilere 150 kişilik ırkçı grup saldırdı. 6 işçinin yaralandığı saldırıda, Nuri Şahin kalçasından aldığı bıçak darbesi, soyadı öğrenilemeyen Veysi isimli işçi ise demir boru ile kafasına aldığı darbe sonucu yaralandı. Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde tedavi edildikten sonra taburcu edilen Nuri Şahin, iki arkadaşının akşam saatlerinde gittikleri marketten eve dönüşte parkta bulunan 20-25 kişilik bir grubun saldırısına uğradığını belirterek, "İki arkadaşımız marketten dönerken, parkta oturan 20-25 kişilik bir grup önlerini kesip, 'Siz önümüzden geçerken ayağımıza bastınız. Özür dileyeceksiniz' şeklinde tehdit etmiş. Arkadaşımız ise özür dileyecek bir durumun olmadığını sadece kaldırımda yürüdüğünü belirtmesi üzerine arkadaşlara saldırmışlar" dedi. Ardından saldırıya uğrayan arkadaşlarından birinin eve doğru koşarak, "Parktakiler bizi öldürüyorlar" diye bağırmasıyla dışarı çıktıklarını anlatan Şahin, "Evden çıkar çıkmaz aynı grup bize de saldırdı. Orada bıçaklandım. Bir arkadaşım kolundan ve kafasından darbe aldı" diye konuştu.

'Organize saldırı'

Şahin, eve sığınmalarının ardından Kartal marka bir taksi ile evlerinin önüne gelen şahısların kapılarına bıçak bırakarak gittiklerini; olay yerine gelen polisin ise kimseye müdahale etmediğine dikkat çekerek, "Evin önüne gelen polis kimseye müdahale etmedi. Polis gittikten hemen sonra, toplanan yaklaşık 150 kişi eve saldırıp camları kırdı" dedi. Şahin, saldırganların dağıtılması için polisi uyardıklarında polisin kendilerine, "Burası İstanbul günde onlarca olay oluyor sizin bekçiliğinizi yapamayız" cevabını verdiğini aktardı. Saldırının bilinçli ve ırkçı olduğunun altını çizen Şahin, "Organize bir iştir. Polisler daha önceden müdahale edip dağıtabilirdi grubu; ancak kimseyi gözaltına almadan gittiler. Irkçı bir saldırıdır" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DarbeİstanbulNuri ŞahinPolisolay
Görüş Bildir