O Kız Kenan Işık'la Karşı Karşıya

-

O Kız Kenan Işık'la Karşı Karşıya

O Kız Kenan Işık'la Karşı Karşıya

Yıl 2002'ydi... Suikast sonucu yaşamını yitiren Prof. Dr. , Türkiye'yi yasa boğdu. Merhum tarihçi ve yazarın cenaze töreninde babasının mezarı başında gözyaşı döken; tabutun sarılı olduğu bayrağı öpen 10 yaşındaki kızı Kanije ise görüntüleriyle tüm Türkiye'yi ağlattı. Aradan 10 yıl geçti ve Kanije; avukat olmaya karar verdi.

Hukuk Fakültesi'nde eğitim gören 20 yaşındaki genç kız; eğitim masraflarını karşılamak için çareyi atv'de 'ın sunduğu "?"e katılmakta buldu. Yarın yarışacak olan , "Annemin maddi yükünü hafifletmek ve eğitimimi devam ettirmek için elimden geleni yapacağım" dedi.

FAİLİ MEÇHUL KALAN CİNAYET

Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu, 18 Aralık 2002'de evinin önünde bir suikasta kurban gitmişti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz aylarda faili meçhul kalan tek cinayetin bu olduğunu ve Hablemitoğlu'nun özel durumları bulunduğunu ifade etmişti.

  • Necip Hablemitoğlu suikasta kurban gittiğinde henüz 10 yaşında olan Kanije Hablemitoğlu, babasının mezarı başında sergilediği yürek burkan görüntüleriyle Türkiye'yi ağlatmıştı.

Kaynak: Takvim

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AtvBaşbakanRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir