Nokia Sadece 300.000 mi Sattı?

-

Nokia Sadece 300.000 mi Sattı?

Nokia Sadece 300.000 mi Sattı?

Windows Phone'lu ceplerinden çok şey bekleyen Nokia için, belki de duyabileceğiniz en kötü haber... Ortaya çıkan yeni bir rapora göre Nokia'nın Lumia cepleri, ABD'de sadece 330 bin satmış olabilir. Bu rakam eğer doğru ise, Nokia için büyük bir hayal kırıklığı anlamına geliyor.

Nokia'nın şirketi tekrar ayağa kaldıracak bir telefon peşinde olduğu ve Windows Phone'dan çok şey umduğu biliniyor. Ancak Windows Phone'lu ceplerin satışları bu denli düşük seyretmeye devam ederse, şirketi kurtarmaya yetmeyebilir. Asymco'nun Nielsen ve comScore'u temel alan hesaplamalarına göre ABD'de toplamda 110 milyon akıllı cep kullanıcısı bulunuyor ve bunların sadece yüzde 1.3'ü Windows Phone kullanıyor. Nielsen, bu yüzde 1.3'lük pazar payının sadece yüzde .3'ünün Nokia cepler olduğunu söylüyor. Bu verilere bakarak Nokia'nın ABD'de sadece 330.000 cep sattığını söylemek mümkün.

Bu verilerin onaylanan veriler olmadığını ve bağımsız piyasa verilerini temel aldığını hatırlatmakta fayda var. Nielsen ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada "300.000 rakamının doğru olduğunu hissetmiyoruz" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriWindows 8
Görüş Bildir