Nokia'dan Önemli Satın Alma!

-

Nokia'dan Önemli Satın Alma!

Nokia'dan Önemli Satın Alma!

Herkes Nokia'yı Microsoft'un alacağını konuşurken, asıl satın alan Nokia oldu!

Nokia, bizler tarafından çoğunlukla Windows Phone 8'li cihazlarıyla tanınan bir firma. Ancak Finlandiya merkezli Nokia'ın Nokia Siemens Networks ile beraber telekomünikasyon ekipmanı ürettiği geniş bir bölümü de var. Ancak Nokia'nın yapığı yeni satın alma sonuncunda bu ortaklık sona erecek ve Siemens'in payı da Nokia'nın kontrolüne geçecek.

İki şirket, bugün yaptıkları açıklamada Nokia'nın Siemens'in ortak girişimdeki 1.7 milyar euro'luk tüm hisselerini satın alacağını açıkladılar. Yıl sonundan önce tamamlanması beklenen düzenleme ve tasdik işlemlerinden sonra birim, Nokia'nın bir yan kuruluşu olarak varlığını sürdürecek. Nokia Siemens Networks'ün yönetim yapısında bir değişiklik olması beklenmediğinden günlük işlemler açısından da önemli bir değişiklik olmayacak ve önceki yeniden yapılanma devam edecek.

Nokia'nın 1.2 milyon euro'yu nakit olarak ödeyeceği ve anlaşma tamamlandığında Siemens isminin girişimden kaldırılacağı söyleniyor. Kalan miktar ise anlaşmanın ardından teminatlı olarak ödenecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

MicrosoftWindows 8
Görüş Bildir