Fenerbahçe'den Irkçılık Açıklaması

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Neler Yaşandı? İşte Görüntüler ve Aktörler!

Neler Yaşandı? İşte Görüntüler ve Aktörler!

Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sonrası yaşanan tartışmalar üzerine, Fenerbahçe Kulübü tarafından barkovizyonlu basın açıklaması yapıldı. Barkovizyonda ekrana getirilen görüntülerde muz sallama hadisesinin yapıldığı sırada sahada sadece Muslera'nın olduğu görüldü. Bu arada muz sallarken görüntülenen taraftarlar ve fotoğrafı çeken foto muhabiri de söz aldı.

1. GÖRÜNTÜ: MUZ SALLARIKEN SAHADA KİMLER VARDI?

Saat 19.05'de sadece Muslera ve Taffarel sahaya çıkıyor. Galatasaray ya da Fenerbahçe'den başka hiçbir futbolcu o an sahada değil. 1 dakika sonra yani 19.06'da, basında da fotoğrafları çıkan muz gösterme olayı yaşanıyor. Muz gösterme olayı, Muslera'nın ısındığı kalenin arkasındaki tribünde oluyor ve bu güvenlik kameralarına yansıyor. Bu arada Muslera'nın kollarını yukarı ve aşağı sallayarak ısınırken, tribünlere doğru bakması da Lig TV görüntülerinden belirleniyor.

O FOTOĞRAFI ÇEKEN FOTO MUHABİRİ NE DEDİ? Fenerbahçeli taraftarın sahaya muz gösterdiği anı görüntüleyen Foto Muhabiri Doğan Çil de söz alarak şunları söyledi: "Bu fotoğraf, 19.10-19.15 civarı çekildi, iki taktım da sahada yoktu sadece Muslera vardı. Ama ben sadece fotoğrafın çekildiği an ile ilgili konuşuyorum. Öncesi veya sonrası ile ilgili yorum yapmıyorum. Ama o fotoğrafı çektiğimde iki takım da sahada yoktu."

MUZU SALLAYAN TARAFTAR NE DEDİ? Sahaya muz sallardken görüntülenen taraftar da basın toplantısında söz aldı: "Muslera ısınırken el kol hareketleri yaptı. Statta tezahürat başladı. Ben de tepki gösterdim. Ama iki takımdan da başka 1 tane daha oyuncu yoktu, sadece muslera vardı. O sırada elimde ne olsa onu sallardım. O an muz sallamanın ne olarak anlaşılacağını düşünemedim. Benim kesinlikle ne kültürümde ne de yaşam tarzımda ırkçılık yoktur"

Bu arada muz sallayan taraftarın arkadaşı olan ve yanında görüntülenen taraftar da söz aldı. Bir süre önce ameliyat olduğunu ve bu nedenle meyve ile beslendiğini belirten taraftar da bu nedenle yanında muz getirdiğini ve Muslera'nın hareketleri sonrası olayın böyle geliştiğini belirtti.

2. GÖRÜNTÜ: MUZ NE ZAMAN SALLANDI? G.SARAY SAHAYA NE ZAMAN ÇIKTI? Barkovizyona getirilen son görüntüler de ise Galatasaray'ın sahaya çıkışı ve muzun sallandığı an ekrana geldi. Muz sallama fotoğrafının çekiliş saatinin, makine kayıtlarına göre 19.09 olduğu, Muslera haricindeki Galatasaraylı oyuncuların ise sahaya bundan 15 dakika sonra çıktığı vurgulandı.

(NTVSpor.net)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüFernando MusleraGalatasaray Spor Kulübümeyve
Görüş Bildir