Mekke Promosyonlu Üniversite

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Mekke Promosyonlu Üniversite

Mekke Promosyonlu Üniversite

Her yıl düzenli olarak zamlanan harç parası, çocuklarını okutmak için bu harç parasını ödemek zorunda olan milyonlarca aile ve okumak için çalışmak zorunda kalan öğrencilere karşın Yalova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni kazanan öğrenciler okudukları süre boyunca harç parası ödemeyecekler.

Yalova Üniversitesi'nin yayımladığı duyuruya göre; öğrenciler ayrıca, en az 250 TL burs alacak ve kendilerine kalacak yer imkanı sağlanacak.

Birgün'ün haberine göre, Vakıf üniversitelerin öğrenci çekmek için uyguladığı yöntemleri bile geride bırakacak imkanlar vaadeden Yalova Üniversitesi'nde öğrenim gören diğer öğrenciler ise yapılan ayrımcılığı tepkiyle karşıladı.

Uygulamanın 'Eşit Eğitim Hakkı'nın gaspı olduğunu düşünen Yalova Üniversitesi öğrencileri, üniversite kaynaklarının neden sadece İlahiyat Fakültesi öğrencileri için kullanıldığını, neden ilahiyat Fakültesi'ne öğrenci çekilmeye çalışılırken geri kalan birimlere yatırım yapılmadığını, kendi ödedikleri harçların neden tüm İlahiyat Fakültesi'nde burs olarak kullanılacağını sorguluyorlar.

İşte Yalova Üniversitesi'nin internet sitesinde yer alan duyuru;

'Fakültemizi Tercih Etmeniz İçin 10 Sebep:

Yalova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, 1 Ekim 2012 tarihinde eğitim-öğretime başlayacak öğrencilerine çok cazip imkânlar sunuyor:

Her öğrenciye öğrenim harcını karşılama taahhüdü,

İlk 3000’e giren öğrencilere aylık 1000 TL, İlk 6000’e giren öğrencilere 500 TL, fakültemize yerleşen her öğrenciye 250 TL karşılıksız burs,

Bütün öğrencilerimize kalacak yer temini,

Ders saatleri dışında özel eğitim seminerleri fırsatı,

Hazırlık sınıfı sonunda Suudi Arabistan’da (Mekke, Medine ve Cidde) 4 ay süreyle pratik dil eğitimi imkânı,

%100 Arapça eğitim ve İngilizce seçmeli ders alma imkânı,

Akademisyen ve İslâm âlimi yetiştirmeyi önceleyen bir fakülte,

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Suudi ArabistanTercih
Görüş Bildir