Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İstifa Toplantısından Satır Başları!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

İstifa Toplantısından Satır Başları!

İstifa Toplantısından Satır Başları!

Slovenya'da yaşanan başarısızlık sonrası beklenen oldu ve bu sabah yapılan basın toplantısında Bogdan Tanjevic'in istifasının federasyon tarafından kabul edildiği açıklandı.

Abdi İpekçi Spor Salonu Basın Toplantı Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Bogdan Tanjevic, Harun Erdenay ve Hidayet Türkoğlu katıldı.

Turgay Demirel, yönetim kurulunun Bogdan Tanjevic'in istifasını kabul ettiğini açıkladı. İlk kez 2004 yılında Türkiye'nin başına geçen Tanjevic, 2010'da sağlık sorunları nedeniyle görevini bırakmıştı. Milli takımdaki ikinci dönemi Avrupa Şampiyonası'ndaki başarısızlıkla sona eren Tanjevic böylece görevinden ayrılmış oldu.

Turgay Demirel'in açıklamaları

"2013 yazı başarıyla başlamıştı. Böyle de sonuçlanmasını ve bu toplantıyı şampiyona sonrası düzenlemeyi ümit ediyorduk."

"Bu sonuç hepimiz için hayalkırıklığı oldu."

"Kadromuzun en güçlü kadro olması için federasyon olarak her türlü fedakarlığı yaptık, en iyi çalışma ortamını sağladık."

"Tanjevic’in istifasını kabul ediyoruz. İkinci dönem sona erdi. Daha başarılı bir ortamda bu vedayı yapmak isterdik. Aslında bu bir veda değil. Bizlerden kopmayacaktır."

"Teknik yapılanma yapılacak. Bugüne kadar kullandığımız usul ve metodları gözden geçireceğiz. Yanlışlarımızı değerlendireceğiz."

"Hidayet’e teşekkür ediyorum. Sadece 2006’da sakatlığı nedeniyle yer alamadı. 300 kez milli formayı giydi. Arkadaşlarına ve pek çok türk gencine örnek oldu."

Hidayet Türkoğlu'nun açıklamaları

"Yıllardır bizi baştacı yapan Türk halkına teşekkür ediyoruz. Bizi her koşulda sahiplendiler. Onları yarı yolda bıraktığımız için çok üzgünüz."

"Bu ülkede başım dik yürüyebiliyorsam bu formaya sahip çıktığımdandır."

"Her türlü eleştiriye açığız, fakat eleştirilerin kırıcı değil, yapıcı ve birleştirici olması gerekir. Bu takımın kaptanlığını yapmış bir insanın bize sahip çıkmak yerine yaptığı açıklamalar bizleri üzmüştür. Milli takım oyuncuları ve yetkililerinden özür dilemesi gerekir."

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Milli TakımSlovenya
Görüş Bildir