Instagram’ın CEO’su Kevin Systrom: Para Kazanmıyoruz

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Instagram’ın CEO’su Kevin Systrom: Para Kazanmıyoruz

Instagram’ın CEO’su Kevin Systrom: Para Kazanmıyoruz

Instagram’ın Facebook’a satışının onaylanması için San Francisco’da yapılan toplantıda, Instagram’ın CEO’su Kevin Systrom şirketin mali durumu hakkında açıklamalar yaptı.

Yetkililerin “adil ve yerinde” olduğuna karar verdiği işlem için yapılan bu doksan dakikalık toplantı; dünyanın en büyük sosyal ağı ve en popüler mobil fotoğraf paylaşım uygulamasının birleşmesinin önünde kalan son engeldi.

Business Insider‘da yer bulan habere göre Systrom, şirketin iki yıl içinde 2.7 milyon dolar zarar ettiğini, en son mart ayında 50 milyon dolar yatırım alıp değerini 500 milyon dolara yükseltmeden önce bankada 5 milyon doları olduğunu açıkladı. Bankadaki bu tutarın büyük kısmını da zaten, bir önceki yatırımdan elde edilen 7.5 milyon dolar oluşturuyordu.

Toplantıdaki bir yetkili Instagram’ın nasıl para kazandığını sorduğunda ise Systrom’dan şu yanıtı aldı: ”Gerçekten güzel bir soru. Para kazanmıyoruz.”

Systrom, Instagram’ın çeşitli gelir modelleri planladığı fakat bu çalışmalardan henüz sonuç almadıkları açıklamasıyla sözlerine devam etti.

Facebook nisan ayının başında mobil fotoğraf paylaşma platformu Instagram ve sekiz kişilik ekibini 1 milyar dolar karşılığında kendi bünyesine katmıştı. Facebook’un Instagram planı halen merak ediliyor. Ancak ilk dönemde özellikle Instagram müdavimlerinin uygulamanın olumsuz yönde değişeceği yönündeki endişelerinin (en azından ilk etapta) boşuna olduğunu söyleyebiliriz. Gelirleri artırmak için büyük çaba sarfeden Facebook, Instagram’ı bu yönde kullanmayı ‘şimdilik’ tercih etmiyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEOFacebookInstagramTercih
Görüş Bildir