Hürrem Sultan Ekibine Kaçakçılık Soruşturması

-

Hürrem Sultan Ekibine Kaçakçılık Soruşturması

Hürrem Sultan Ekibine Kaçakçılık Soruşturması

KKTC'de Ankara Devlet Tiyatrosu ekibi tarafından sahnelenen Hürrem Sultan'ın dekor kamyonu gümrüğe takıldı.

Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahneye konan 'Hürrem Sultan' isimli tiyatro eseri, 2 Eylül'de 11. Kıbrıs Tiyatro Festivali kapsamında Lefkoşa'da sahnelendi. Eserin oyuncuları, 3 Eylül'de uçakla Lefkoşa'dan Ankara'ya döndü. Ekibin dekor ve kostümlerini taşıyan kamyon da aynı gün feribotla Mersin'e geldi. Gümrük görevlilerin yaptığı denetimde kamyonda, üzerlerinde ekip üyelerinin bazılarının isimlerinin yazılı olduğu çoğunluğu viski, 560 şişe içki bulundu.

ÖNCEDEN Mİ PLANLANDI

Yurtdışı turnelerinde dekor kamyonlarının 'ata karnesi' bulunuyor. Kamyon içindeki en ufak obje dahi bu karneye işlenip onaylatılıyor. Kişisel hiçbir eşyanın taşınamadığı bu kamyonların yükünün giriş ve çıkışta aynı olması gerekiyor. Edinilen bilgiye göre, turne öncesi dekor kamyonuna, ağırlık yapması için 18 kasa içi dolu pet şişe konuldu. Ancak dönüşte kamyonun ağırlığı yine de gidiştekinden daha fazla çekti. Bunun üzerine gümrük görevlileri kamyonun yükünü incelemeye aldı. İşte bu incelemede karışmaması için üzerinde isimlerin yazılı olduğu koliler ve içki şişeleri bulundu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olayla ilgili olarak Mersin Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise olayın resmi kanallardan kendilerine ulaşmasının ardından derhal gereğinin yapılacağı, ilgililer hakkında soruşturma başlatılacağı belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraKKTCMersinTiyatro
Görüş Bildir