Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Her Üniversitede Bir Tane Var! Ünlülerin Karakterlerine Göre Üniversitedeki Rolleri Nasıl Olurdu?

-

Her üniversitede bulunabilecek tipleri ünlüler üzerinden anlatıyoruz!

Daha önceden ailedeki tipleri ve...

Her Ailede Bir Tane Var! Ünlülerin Karakterlerine Göre Ailedeki Rolleri Nasıl Olurdu? - onedio.com
Her Ailede Bir Tane Var! Ünlülerin Karakterlerine Göre Ailedeki Rolleri Nasıl Olurdu? - onedio.com

Ofisteki tipleri ünlüler üzerinden anlatmıştık... Sıra üniversitedeki tiplere geldi!

Her Ofiste Bir Tane Var! Ünlülerin Karakterlerine Göre İş Hayatlarındaki Rolleri Nasıl Olurdu? - onedio.com
Her Ofiste Bir Tane Var! Ünlülerin Karakterlerine Göre İş Hayatlarındaki Rolleri Nasıl Olurdu? - onedio.com

1. Tarot falı ve iskambil falı bakmayı kendine şiar edinmiş, Batakçı Kız: Gonca Vuslateri

Çantasında mutlaka bir iskambil destesi vardır. Sürekli tarot falı, kahve falı, iskambil falı bakar. İnsanların aurasını falan görür. Saçma sapan batıl inançları vardır. Böbreğini çal, dilek sigarasını içme; o derece bir batıllıktır bununki. Boşluğa hiç gelemez, "Hadi king, hadi batak" oynayalım diye milleti darlar. Bok gibi oynar ama. Slim sigara içer, karanfilli sigaraya da hiç dayanamaz...

2. "Aaabi İran sineması" diye diye milleti darlamakta sınır tanımayan Sanatsevici Kız: Ceylan Ertem

Bok püsür etkinliklerin gülüdür. "Van Gogh'un Kulağı", "Kafka'nın Bokböceği", "Edith Piaf'ın Söyleyemediği R'ler" falan gibi ne kadar saçma sapan etkinlik var onlara gider durur. Rastalı ve çok kötü kokan bir sevgilisi vardır ve onu da oralara sürükler durur. İran sinemasını övmesi zaten bunlara default gelen bir özellik, bunun yanında sırf farklı olacağım diye "Mozambik Ezgileri" falan dinler. Dövmecisiyle, takıldığı barın yaşlı sahibiyle ve İstiklal'deki sokak müzisyenleriyle arkadaştır.

3. Üniversite 1. Sınıf, 2. Dönem Balyajcısı: Ceyda Ateş

Anadolu'nun bağrından kopup gelmiştir ve ilk dönem vasat vasat takılır. Ama ne olup ne bittiyse ikinci dönem metamorfoz geçirip gelir. Saçlar artık balyajlıdır ve  Mango'dan aldığı tek parça bir elbise ve platform topuklarıyla ilk günden arz-ı endam eder. Saçlarının ucuna parfüm sıkmıştır ve sınıfa girer girmez saçlarını dağıtarak onu er kişilere ulaştırır. Elektrik elektronik mühendisi bulana kadar bu etkinliği devam eder.

4. Kaslı ama duygusal takılan Amerikan futbolcusu: Hilmi Cem İntepe

Elin Amerikalısı'nın lisede yaşadığı Amerikan futbolcusu triplerini, üniversitede yaşar. Amerikan futbolcusu olduğu için saygı bekler ve bu yüzden kendini belli etmek için yaz-kış okul takımının montunu çıkarmaz. İşi gücü protein alıp kas yapmaktır. Muhabbeti de "Kanka dün bench-press'te 3 milyon bastım"dan öteye gitmez. Hiç alakası olmamasına rağmen, Instagram'da duygusal takılır. Bu tarz fotolar çekilip "-de/-da"yı asla ayırmadığı saçma sapan şiirler yazar. Kısaca "Üzgün Kaslı"dır.

5. Parkasına ve dudaklarını her daim kapatan bıyıklarına aşina olduğumuz Siyasi Tip: Barış Atay

Genelde üç kelimesi vardır: Diyalektik, Proletarya ve Devrim! Bunun çeşitli kombinasyonlarından cümle kurar. Parkasını ve bıyığını zaten biliyoruz; çayı ve halayı da sever ama. Derste hocalara çıkışlar yapar ve gür sesiyle ortamı inletir ve gerer. Ona göre o karşı çıkmasaydı yemekhanenin yemekleri 45 lira olacaktır, hep bizim için çalışır. Topluluk içinde böyledir, en azından böyle görünür; ancak birebir muhabbet ettiğin zaman "Normal insan" olduğu fark edilir. Hele ki bu abilerin tiki/kokoş kız zaafından hiç bahsetmeyelim :))

6. Güzel kızların arasına karışan İllüzyonist Kız: Hazal Ergüçlü

Bölümün güzel kızları sayılırken adı mutlaka geçer. Ama durum illüzyondan başka bir şey değildir. Tüm olayı güzel kızların arasında dolaşmaktır. Tek başına ve derinine düşünüldüğünde o kadar güzel olmadığı fark edilir. Ayrıca arkadaşlarını sevgililerine karşı doldurmasıyla bilinir. "Boşver arama, o arasın", "Seninkinin son görülmesi mi kapalı, oha kızım!" gibi fitneleriyle bilinir. Çok kısadır; o kadar kısadır ki, apartman topuklularla 1.10'a ancak ulaşır. Buna rağmen gözü hep uzun boylu erkeklerdedir. 1.80, yakışıklı bir erkek gördüğünde bile "Amaan bodur şey" der.

7. 50'sinden sonra okulu bitirmeye ahdetmiş amca: Mazhar Alanson

Zamanında ya okuldan atılmıştır ya da istemediği bir bölüm bitirmiştir. Sonradan kafasına dank etmiştir ve okulu bitirmeye azmetmiştir. Üniversitelerin sosyal bilimler bölümlerinde çok daha fazla oranda görülür. Notları hep iyidir; ama bir türlü muhabbete dahil olamaz. Gençlerin sorunlarına tecrübesiyle ilaç olmaya çalışır, ama gençler onu hiç dinlemez... Hocaların bu amcamıza aşırı bir saygısı vardır, hep bey diye hitap ederler.

8. Sabahın 6'sında kalkıp makyaj yapmaya üşenmeyen ve topuklusundan hiç vazgeçmeyen Kız: Banu Parlak!

Sen gözünde 3 kilo çapakla ilk derse yetişmeye çalışırken, o highlighter'ı ve ok gibi çektiği kalemiyle arz-ı endam eder. Topuklu ayakkabı ve bol bol tulum giyer. Arabası olan nadir insanlardandır ve akşam metroya bıraktığı için kimse onunla kötü geçinmez. Ama arabasında çok sesli müzik dinleyip eşlik eder; kulakların ırzına geçer. Bölümden kimseye yüzünü çevirip bakmaz; çünkü asistana kafayı takmıştır. Üni'lerin İİBF'sinde bolca bulunur.

9. Sürekli derse geç kalıp, final dönemi milletten not dilenen LOL'cü Tip: Enes Batur

Dünyanın en rezil ve en kirli öğrenci evinde kalıyordur. Bu evin iklimi yazları çok sıcak, kışları ise ödenmeyen faturalardan dolayı çok soğuktur. İlk iki senesini dikey/yatay geçiş hayalleriyle geçirmiştir; ama daha birinci sınıfı bile geçememiştir. Bol bol LOL, Dota gibi şeyler oynar durur. Bu tip oyunlar yüzünden sabahlayıp uyumadığı için derslere ya hiç gelmez ya da geç gelir. "Kanka benim yerime imza atsana" diyen tip var ya, heh o, tam olarak bu. Ama bu oyun işlerinden parayı vurdu, zengin oldu diyorlar.

10. Final döneminde tuttuğu notlar 100 Bitcoin değerinde olan sınıfın ineği: Özge Gürel

Bir güzel el yazısı vardır ki, off off inci gibi! Arefedeki yarım günde bile derse gelip not tuttuğu için en güncel notlar ondadır. Bu arkadaş en önde oturur, hocanın laflarını tamamlar ve hocanın, "Arkadaşlar son olarak sorusu olan var mı?" lafına işgüzarlık edip soru sorarak, dersi yarım saat uzatır. Geyik yapan hocaları hiç sevmez, hatta geyiğe dahil olamazsa gider bölüm başkanına şikayet eder. 3. sınıfta ALES'e, YDS'ye falan girip 2 milyon puan alır. Okulu bitirir bitirmez de kadrosu hazırdır. Tam sinir tip, ama yine de çok okunaklı notları yüzünden iyi geçinilir. Sınavın beşinci dakikasında ikinci kağıdı isteyen de budur.

11. Ve inek kızın çok sessiz manitası: İlyas Yalçıntaş

İnek kızın taa lisede tanıştığı ve hala da ilişkileri devam eden bir erkek arkadaşı vardır. Bu arkadaşımız çok ama çok sessizdir. Önceleri sessizliği inek kızın dominantlığına bağlansa da, sonradan anlaşılmıştır ki, bu arkadaşımız böyle bir karakterdir işte. Ama iyi bir kardeşimizdir; inek ablanın "bitch"liği tuttuğu zaman, notlara bu arkadaştan da ulaşılabilir. İnek kızla aşırı uyumlu sevgili kıyafetleri giymekten hiç hazzetmez.

12. Okulun ilk 2 günü belirip, sonradan sırra kıdem basan tip: Metin Hara

Kimin nesi, kimin fesidir kimse tarafından bilinmez. İlk iki gün derslere girip ortalıktan kaybolur. Çok arada muahbbeti geçer ve "Aa öyle birisi vardı değil mi?" diye muhabbeti döner. Şansına birisi eklemiştir ve haberler gelir ondan. Son duyumlara göre, çok güzel yabancı bir sevgilisi varmış ve onunla evlenip Amerika'ya yerleşecekmiş...

13. Etkinlik, topluluk, parti, organizasyon, başkanlık gibi bilumum işlerin aranan yüzü: Mehmet Aslan!

Hani CV kasmak diye bir tabir vardır ya, heh bu arkadaş onun ete kemiğe bürünmüş halidir. Nerede, ne kadar topluluk varsa, onların hepsine daha ilk günden kayıt olmuştur. Sürekli parti, etkinlik gibi şeylerin peşinden koşar. Instagramı topluluğa konuşmaya gelen yarı ünlülerle çektirdiği selfielerle doludur. Ayrıca bir parti ya da bir organizasyon düzenlenecekse mutlaka o düzenlemelidir. Örneğin; balo ve yıllık paraları ondan toplanmıştır. Bunlarla da kalmaz, örneğin; çok hayvansever gözükür. Eğer ortamda konuşulan muhabbet hoşuna gitmediyse gider kampüste başıboş gezen bir köpeğe sarar, onu yalandan sever falan. Kısaca tam bir alfa yani, yersen...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emre-kadero

Üniversiteden bunları yapmadan asla mezun olmayın!

bitengri7

şu metin hara dan bizde de var. adam 2 max 3 kere gördüm, dahada görmedim. ne derse girer ne okulda görülür. devamsızlığı nasıl hallediyor, sınavlardan geçmeyi nasıl başarıyor bilmiyorum. wp grubunda vardı sordum tüm notlarıda benden yüksek. wp grubunda sürekli bilet satıyor konserler partiler. uyuz oldum aq. ben kaç senedir bu okuldayım o 2 kere derse girdi hayvan gibi çevresi var, tüm okulun güzel kızları instagramın sarmaş dolaş. uyuz oldum aq cenneti yaşıyor amk hayvanı

ali-ozdemir

önde oturup not tutan hiç ders çalışmayan sessiz sakin oturan ve habire alkol alan tiplerde var

mrturk92

bu hangi okul çok merak ediyorum. Ne Turkiye de ne de avrupa da görmedim

baris-aydin1

avrupaya da gittim commenti

pmomer

Ben yokum listede???

Görüş Bildir