CHP'de Yine Birgül Ayman Güler Gerginliği

 > -

Güler CHP'yi Yine Karıştırdı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan Parti Meclisi’ne İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in “Mısır’daki darbe desteklenmelidir” çıkışı gerginliğe neden oldu.

PM’nin açılışında Kılıçdaroğlu, “Darbe kimden gelirse gelsin, nasıl gelirse gelsin, demokrasilerin önündeki en ciddi engeldir; darbe darbedir” dedi. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından PM’nin basına kapalı bölümüne geçildi.

GÜLER’İN MISIR DEĞERLENDİRMESİ

Hürriyet Gazetesi'nden Okan Konuralp'in haberine göre, bu bölümde İzmir Milletvekili Güler’in “Muhammed Mursi’nin görevden uzaklaştırılmasını desteklememiz gerekirdi. Müdahalenin karşısında pozisyon almamızı, destek vermememizi doğru bulmuyorum. Mursi’nin Mısır demokrasisine yönelik ciddi ihlalleri oldu” çerçevesinde bir değerlendirme yaptığı öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU TEPKİ GÖSTERDİ

Güler’in bu değerlendirmesine Kılıçdaroğlu’nun da aralarında olduğu pek çok isim itiraz etti. Edinilen bilgilere göre Kılıçdaroğlu, “Gerekçesi ne olursa olsun askeri bir müdahaleyi, darbeyi savunmamız söz konusu değildir. Tahrir Meydanı’nda toplanan kalabalıklar Mursi’yi demokratik bir yolla devirmenin bir aracıyken bu engellendi” değerlendirmeleriyle Güler’e yanıt verdi. Güler, gelen tepkiler üzerine “yanlış anlaşıldığı” gerekçesiyle geri adım attı.

Gazeteport

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiDarbeİzmirKemal KılıçdaroğluMısır
Görüş Bildir