Genelkurmay'dan Flaş Açıklama

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Genelkurmay'dan Flaş Açıklama

Genelkurmay'dan Flaş Açıklama

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Hasan ve Şevki adlı iki bekçinin şehit edilelerek tarihe geçen 'Menemen Olayı'nın 82'nci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Orgeneral Necdet Özel, 'TSK'nin Değerli Mensupları' diye başlayan mesajında, bugünün, akıl ve sağduyudan yoksun, yönlendirilmiş bir grubun, halkının huzur ve güvenliğini sağlamakla görevli Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Hasan ve Şevki adlı iki bekçiyi şehit etmelerinin ve tarihimize "Menemen Olayı' olarak geçen esef verici olayın 82'nci yıldönümü olduğunu hatırlattı. Orgeneral Özel, "23 Aralık 1930'da Menemen'de meydana gelen bu üzücü olay, kutsal değerlerimizi kötüye kullanarak, halkımızı tahrik etmek isteyen gözü dönmüş, art niyetli bazı kişi ve grupların gerçek yüzlerinin görülmesi bakımından önem taşımaktadır" dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, tarihte vuk'u bulan ders niteliğindeki olayların, ayrıntılı ve doğru biçiminde, sebep-sonuç ilişkisi kurarak genç kuşak arkadaşlarına aktarılması ve onlarda Milli Tarih Şuuru'nun yerleşmesine katkı sağlanmasını önemli ve gerekli bulduğunu belirtti. Orgeneral Özel, şöyle devam etti:

"Bu nedenle, geçmişte yaşanan olaylardan dersler çıkararak, ancak geçmişe takılıp kalmadan, geleceğimizin şekillendirilmesine, Devletimizin dünya devletleri arasında daha da yücelmesi ve yükselmesi için birlik ve beraberlik içinde, görevlerimize odaklı olarak daha çok çalışmamızın gerekli olduğunu düşünüyorum."

Bu düşüncelerle elîm ve esef verici olan bu olayı kınadığını belirten Orgeneral Özel, açıklamasının devamında, şöyle dedi:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Genelkurmay BaşkanıŞehitTürk Silahlı Kuvvetleriolay
Görüş Bildir