Gazze Tünelleri Suyla Kapatıldı

-

Gazze Tünelleri Suyla Kapatıldı

Gazze Tünelleri Suyla Kapatıldı

Mısır Yönetimi, Mısır'ı Gazze'ye bağlayan birçok tüneli suyla doldurarak kapattı.

GAZZE

Mısır askeri kaynaklarından alınan bilgiye göre, kaçakçılığı ve yasadışı girişleri önlemek amacıyla Mısır -Gazze arasındaki yaklaşık 30tünel suyla doldurularak kapatıldı.

Tünellerden birinde çalışan Filistinli Ebu Muhammed Berhum AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Mısır güvenlik güçleri, birkaç gün önce tünelleri kapatmaya başladı. Refah sınır kapısının doğusunda ve batısında birçok tünel kapatıldı. Kapatılan tünellerden gıda ve inşaat malzemesi geçiyordu'' dedi.

Tünellerin suyla kapatıldığını belirten Berhum şunları söyledi: ''Mısır yönetimi, tünellerin kapatılması için 2 yeni su kuyusu açmaya çalışıyor. Mısır güvenlik güçleri, tünelleri kapatmak için genellikle atık su kullanıyor. Sular, yıkmadığı yerde tünellerin zayıflamasına sebep oluyor bu da her an yıkılma ihtimalini doğuruyor. Refah sınır kapısındaki birçok tünelde yıkılma tehlikesi nedeniyle çalışma durdu.''

Mısır'ın kuzeyindeki geçen Ağustos ayında meydana gelen ve 16 askerin ölümüyle sonuçlanan saldırının ardından Mısır yönetimi, Gazze şeridi ile arasındaki birçok tüneli kapatma kararı almıştı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

GazzeMısır
Görüş Bildir