Görüş Bildir

Fransa'nın İlk Trans Belediye Başkanı: 'İnsanlar Değişiklik İstiyor'

Anasayfa > Gündem

Fransa'nın kuzeyinde bir yerleşim biriminde belediye başkanı seçilen Marie Cau, ülkenin ilk trans belediye başkanı oldu. Cau, 'Vatandaşlar trans olduğum için beni seçmedi, öne sürdüğüm program ve değerler için bana oy kullandı. Burada sosyal bağlar neredeyse yok oldu. İnsanlar değişiklik istiyor' dedi. 

Seçim programının merkezinde ekolojik çalışma ve sosyal bağlar yer aldı

Seçim programının merkezinde ekolojik çalışma ve sosyal bağlar yer aldı

Euronews'ten Gülsüm Alan'ın haberine göre, Fransa'nın kuzeyinde yer alan bir yerleşim yerinde seçilen Marie Cau, ülkenin ilk trans belediye başkanı oldu.

20 yıldır Tilloy-lez-Marchiennes'de yaşayan Marie Cau, sosyal bağların kopma noktasına geldiğini belirtirken, seçim programının merkezine ekolojik çalışma ve sosyal bağların sıkılaştırılmasını koyduğunu söyledi.

'Vatandaşlar trans olduğum için beni seçmedi'

'Vatandaşlar trans olduğum için beni seçmedi'
www.diken.com.tr

Yaklaşık 600 kişinin yaşadığı köyde bir ayrımcılığa maruz kalmadığını söyleyen Cau, elde ettiği başarının, trans bireylerin de normal bir sosyal ve siyasi yaşamı olabileceğini kanıtladığını ifade etti.

Cau, 'Vatandaşlar trans olduğum için beni seçmedi, öne sürdüğüm program ve değerler için bana oy kullandı. Burada sosyal bağlar neredeyse yok oldu. İnsanlar değişiklik istiyor.' dedi.

'Trans fobiyle mücadele siyasi hakların, kamu sorumluluklarının yerine getirilmesine bağlı'

'Trans fobiyle mücadele siyasi hakların, kamu sorumluluklarının yerine getirilmesine bağlı'

Fransa'nın Cinsiyet Eşitliği Bakanı Marlene Schiappa sosyal medya hesabından üzerinden yaptığı paylaşımda, 'Transların görünürlüğü ve trans fobiyle mücadele siyasi hakların, kamu sorumluluklarının yerine getirilmesine bağlı. Tebrikler Marie Cau!.' ifadesine yer verdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
113
47
23
17
4
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
goblin

Cau, "Vatandaşlar trans olduğum için beni seçmedi, öne sürdüğüm program ve değerler için bana oy kullandı. Burada sosyal bağlar neredeyse yok oldu. İnsanlar ... Devamını Gör

Dinçer Kök

bazı ülkelerde şey var, işte ona oy vermem. ee neden diyorsun. çünkü müslüman değil. Yav sanane dininden, hizmete bak ? hayır olmaz :D tabi bizim ülkemizde ... Devamını Gör

feyk

allah allah hala tas yagmamis, tufan yasanmamis, deprem olmamis, sosyal duzen cokmemis, aile birligi yok olmamis, dunyanin sonu gelmemis.