Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fenerbahçe'ye 2 Milyon Üye Gerekli!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Fenerbahçe'ye 2 Milyon Üye Gerekli!

Fenerbahçe'ye 2 Milyon Üye Gerekli!

Fenerbahçe Kulübü'nün kongre üyesi Lütfü Tomuş kulübün 3 Temmuz sürecinden güçlü ve iddialı çıkabilmesi için en az 2 milyon üyesi olması gerektiğini söyledi.

Fenerbahçe Kulübü'nün kongre üyesi Lütfü Tomuş, 3 Temmuz sürecinin kulübe yaşattığı mağduriyetin ileriki yıllarda daha çok hissedileceğini ifade ederek, "Kulübün içinde bulunduğu kaos ortamından en az zararla çıkmasının ve gelecekte daha güçlü ve iddialı olabilmesinin yolu, asgari 2 milyon üyeli bir spor kulübü olmasıyla mümkündür" dedi.

Kulübün 2000 yılındaki seçimli genel kurulu öncesi başkan adaylığıyla gündeme gelen Bursa ve İzmir'in eski emniyet müdürü Tomuş, olağanüstü genel kurul süreciyle ilgili AA muhabirine değerlendirme yaptı.

3 Temmuz 2001'de başlayan sürecin ardından UEFA ve CAS kararlarıyla kulübün oldukça yıprandığını savunan Tomuş, yaşanan bu olumsuzluklarda en büyük ızdırabı ve mağduriyeti, kongre üyeleriyle taraftarların çektiğini belirtti.

Tomuş, Fenerbahçe Kulübü'nün kongre üye sayısını artırması gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Fenerbahçe Spor Kulübü'nün İçinde bulundugu bu kaos ortamından en az zararla çıkmasının, gelecekte daha güçlü ve iddialı olabilmesinin yolu, kongre üyelerinin kararıyla yapılacak tüzük tadilatıyla, 25 milyon taraftarı olan kulübün asgari 2 milyon üyeli bir spor kulübü olmasıyla mümkündür. Başkan adayı olduğum 2000 yılı kongresinde bunu projelerim arasında kongre üyelerine sunmuştum. Kaos ortamından daha güçlü çıkışın tek yolu budur. 2 milyon üyeden alınacak giriş aidatı ile 1 milyar dolarlık bütçeye ulaşmak mümkündür. Taraftar bu özlemi beklemektedir. Yeterki engel olunmasın."

Fenerbahçe'yi bugünkü duruma getirenlerin bulundukları pozisyonları terk etmek niyetinde olmadıklarının görüldüğünü ifade eden Tomuş, bugünün sıcak şartlarında uğranılan maddi ve manevi kayıpları tam olarak tespitin mümkün olmadığını savunarak şöyle devam etti:

"106 yıllık tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yaşamakta olduğu bu ızdırap ve mağduriyet, önümüzdeki günler ve yıllarda daha çok hissedilecektir. Bugünün sıcak şartlarında uğranılan maddi ve manevi kayıpları tam olarak tespit etmek mümkün olmamaktadır. Bu durumun tespitinin yapılabilmesi ancak ve ancak Fenerbahçe Spor Kulübü'nü bu noktaya taşıyan aktörlerin sahadan çekilmeleri ile mümkün olacaktır. Fenerbahçe Spor Kulübü'nü bu hale getiren aktörlerin bulundukları pozisyonları terk etmek niyetinde olmadıkları görülmektedir. UEFA ve CAS kararlarına rağmen, bu kişilerin kendilerini haklı görmelerinin izahını yapmak aklıselim sahibi kişiler için mümkün değildir."

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BursaFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüİzmirUEFA
Görüş Bildir