Yaşayan En Büyük Kaşif, En Soğuk Gezisine Çıkıyor

 > -

En Büyük Kaşif, En Soğuk Gezisine Çıkıyor

En Büyük Kaşif, En Soğuk Gezisine Çıkıyor

İngiliz Ranulph Fiennes, Antarktika'yı kışın kayakla geçmek için yarın yola çıkıyor.

CAPE TOWN - Guinness Rekorlar Kitabı'nın “yaşayan en büyük kaşif” olarak nitelendirdiği İngiliz Ranulph Fiennes, yarın en soğuk gezisine çıkıyor.

Sir Ranulp Fiennes, Güney Afrika 'dan ayrılmadan bir gün önce “bilinmeze doğru gittiklerini' belirtti.

Yanında 5 kişiyle 6 ay sürecek geziye çıkacak 68 yaşındaki Fiennes, “40 yıldır keşifler yapıyoruz. Birçok dünya rekoruna imza attık. Antarktika'da biri 1979, diğeri 1992'de iki büyük rekorumuz var. Ancak bunlar yazındı” dedi.

Fiennes “Kış yolculukları konusunda kimseden daha deneyimli değiliz. Kimse kışın burayı geçmedi dolayısıyla bilinmeze doğru yola çıkıyoruz” diye konuştu.

2009'da 65 yaşında Everest'e tırmanan Fiennes, uçak ve gemilerin 8 ay boyunca Antarktika'ya uğramadığını, yalnız olduklarını ve ölebileceklerini vurgulayarak, bir yıl yetecek yiyecek ve içecek götürdüklerini ve yanlarında bir doktor bulunduğunu ifade etti.

“Buz ekibi”, hazırlıklarını ve eğitimlerini tamamlayarak bugüne dek yapılan ilk Antarktika kış keşif gezisine çıkıyor. Bu geziyle, körlük ile mücadele etmek için oluşturulan küresel hayır girişimi “Görmek İnanmaktır”a 10 milyon dolar toplamaya çalışılacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Guinness Rekorlar Kitabıİngiltereyiyecek
Görüş Bildir