CHP Karaköprü Belde Başkanı İstifa Etti

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

CHP'de Açılım İstifası

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Karaköprü İlçe Başkanı Kenan Karataş, CHP'nin Barış sürecinde takındığı tavrı nedeniyle Karaköprü İlçe Başkanlığı'ndan istifa etti.

Karataş, CHP Karaköprü İlçe Parti binasında düzenlediği basın toplantısında, CHP'nin, Türkiye Cumhuriyeti'nin en es eski ve en köklü partisi konumunda olduğunu belirterek, Atatürk'ün, kucaklayıcı politikasıyla geniş kitlelere hitap eden CHP'nin, bugünkü yönetim anlayışıyla Ulu Önderin, özgürlükçü, demokrat, devrimci ve halkçı anlayışından sapma göstermeye başladığını söyledi.

Karataş, makam değil barış istediğini ifade ederek, "Bilinmelidir ki bugünkü bu açıklamalarım CHP'nin Genel Politikasına değil, politikaya şekil veren ekibin son dönemlerde yaşananlara karşı yetersiz kalmasından dolayıdır. Ayrıca zor şartlar altında yürütmeye çalıştığımız görevimiz, maddi ve manevi ilgisizlik sebebiylede yürütülmesi imkansız bir görev durumuna gelmiştir. Bu nedenlerle, Doğu'da yaşayan ve CHP'de Başkanlık yapan devrimci bir siyasetçi olarak, bu şartlarda görevimi layıkıyla yerine getiremeyeceğim kanaatine vardığımdan, CHP Karaköprü İlçe Başkanlık görevimden ayrılma kararı almış bulunmaktayım" dedi.

Karataş, şu anda herhangi başka bir partiye de geçme gibi bir düşüncesinin de olmadığını da dile getirdi.

Haberin Tamamı İçin:

CHP Karaköprü Belde Başkanı İstifa Etti

Şanlıurfa, CHP Karaköprü Belde Başkanı Kenan Karataş, çözüm sürecindeki tavrı dolayısıyla partisinden istifa ettiğini belirtti.

Karataş, belde teşkilatında düzenlediği basın toplantısında, partisinin çözüm sürecine bakışından rahatsızlık duyduğunu ifade etti.

Sürece dahil olmak istediklerini ancak genel merkezin sürecin dışında kaldığını savunan Karataş, "Bölgede, halkın bize bakış açısının farklılığından rahatsız olduk. Bu şartlarda görevimizi istediğimiz gibi yerine getiremeyeceğimiz kanaatine vardık ve bugün istifamızı kamuoyuyla paylaştık" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiŞanlıurfa
Görüş Bildir