Bu Adam Evini Arıyor...

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Beytüşşebap'ta Kar Hayatı Durdurdu

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi’nde kar kalınlığı yer yer 3 metreyi bulurken, yaşamı durdurma noktasına getirdi. Çığ düştüğü belirtilen ilçeye bağlı Yaşar Köyü’nde yaşayan 8 kişilik Aşkan ailesinden ise 3 gündür haber alınamıyor.

Beytüşşebap’ta 5 gündür aralıksız devam eden kar yağışı, günlük yaşamı durma noktasına getirdi. Kar kalınlığı ilçe merkezinde 3, yüksek kesimlerde ise 4 metreye ulaştı. Beytüşşebap’a 15 kilometre mesafede bulunan ve köylülerin kışın ilçeye indiği ve yolu kardan kapalı Yaşar Köyü’nde kalan 8 kişilik Yaşar ailesinden de haber alınamıyor. Beytüşşebap’ta yaşayan Zehra Yarcan, 3 gün önce, köyde yaşayan ablası Remziye Aşkan’ın oğlu Ayhan ile cep telefonuyla konuştuğu sırada görüşmenin kesildiğini ve o günden beri bir daha haber alamadığını söyledi.

Köye çığ düştüğünü ve yakınlarının çığ altında kaldığını ifade eden Yarcan, "Ablamın oğlu Ayhan Aşkan, 3 gün önce beni aradı. ’Teyze karın altında kaldık’ dedi. Daha sonra telefon kesildi. Daha sonra bir çok kez aradım fakat ulaşamadık. Dün belediyeye gittim. Karakola ve emniyete bildirdim. ’Telefon şebekesi kesilmiş’ dediler. Ama mümkün değil, mutlaka bana ulaşırlardı. Bir türlü haber alamadık. Öldüler mi, kaldılar mı bilmiyoruz? Oğlumu gönderdim, kar yığını nedeniyle yarı yoldan dönmek zorunda kaldı. Yetkililerden yardım istiyoruz" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Şırnak

Şırnak

Şırnak

Şırnak

Şırnak

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Şırnak
Görüş Bildir