Başbakan Hakim Ve Savcıların Elinden O Mekanı Nasıl Aldı

209PAYLAŞIM

Başbakan Hakim Ve Savcıların Elinden O Mekanı Nasıl Aldı

Başbakan Hakim Ve Savcıların Elinden O Mekanı Nasıl Aldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kaydının ardından bu akşam bir ses kaydı daha yayınlandı.

"Başçalan" hesabının Twitter'dan yayınladığı konuşma Başbakan'ın danışmanı Mustafa Varank ve bir AKP'li arasında geçiyor.

Mustafa Varank olduğu iddia edilen kişi tarihi Çınaraltı'nın ihalesinin Kadir Topbaş tarafından alındığını ve oraya bir çıkma yapıldığını söylüyor.

AKP'li olan kişi, o bölgede arkadaşının halka açık bir balık lokantası olduğunu, şimdi ise oranın üstü kapatılarak alkollü bir yer olduğunu belirtiyor. Eskiden arkadaşının seyyar şemsiye bile koyduğunda müsaade edilmediğini ve kaldırıldığını ifade ediyor.

Mustafa Varank; Kadir Topbaş'ın belediye başkanı olduğunu ve akrabasına bunu yapmasının ayıp olduğunu söylüyor.

AKP'li kişi, Cemil Çiçek zamanında hakim ve savcılar evi yapılmak üzere devreye girilerek mekanın alındığını, birinci sınıf tarihi eserken ikinci sınıf tarihi esere dönüştürüldüğünü belirtiyor. 2011 seçimlerinde Başbakan Erdoğan'ın kendisini çağırarak "Erbab" isimli bir yeri sorduğunu söylüyor.

Çınaraltı'ndaki o mekanın üst katlarının otele çevrilmek istendiğini ancak "Sinan Hoca" isimli bir kişinin her odaya bir tuvalet ve bir banyo koyulmasına izin vermediğini söylediğini belirtiyor.

Bunun ardından Başbakan'ın mekanın kiraya verilmemesi için Ahmet isimli bir kişiyi aradığını, kendisine de Sinan adlı kişinin izin vermemesini söylemesini belirttiğini ifade ediyor. Vakıf veya dernek bulursa o mekanın kendisine verileceğinin söylendiğini Mustafa Varank'a aktarıyor.

Daha sonra Başbakan'ın Vakıflar Bölge Genel Müdürlüğü'nü aradığını ve o mekanın hakim ve savcıların elinden alınarak müdürlükte kalmasını söylediğini vurguluyor. AKP'li kişi mekanın daha sonra TÜRGEV(SEGEV) 'e verildiğini söylüyor.

Odatv'nin yayın ilkeleri gereği ses kaydını yayınlamıyoruz.

Odatv.com

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir