Bakan Eker: Süreci Hassasiyetle Geçirmeliyiz

 > -

Bakan Eker: Süreci Hassasiyetle Geçirmeliyiz

Bakan Eker: Süreci Hassasiyetle Geçirmeliyiz

Bakan Eker, terörün sonlandırılmasına yönelik süreçle ilgili ''Şahsen, hepimizin sorumluluğumuzu müdrik olarak bu süreci hassasiyetle geçirmemiz gerektiğine inanıyorum'' dedi.

DİYARBAKIR

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, DSİ Sosyal Tesisleri'nde Diyarbakır'daki kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldiği 8 saat süren değerlendirme toplantısı sonrasında, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bakan Eker, parti ve hükümet olarak Türkiye'nin barış ve huzurunun tesisi ile ilgili bir çaba içinde olduklarını ve bu çabanın 2001 yılı 14 Ağustos günü partilerini kurarken başladığını dile getirerek şöyle konuştu:

''Parti programımıza yazdığımız bir hedeftir bu. Bu hedefe doğru adım adım, inançla, inatla, kararlılıkla gidiyoruz. Bu konuda hepimizin sorumluluğumuzu müdrik olarak bu süreci hassasiyetle geçirmemiz gerektiğine inanıyorum şahsen. Hükümet ve parti olarak siyasi anlamdaki bütün riskleri alarak bu süreci yürüttük, bugüne kadar getirdik, sonuçtan iyimser ve umutluyuz. Hepimizin katkı sağlaması gerekiyor. Çünkü gerek bölgemizde yaşanan acıların gerek Türkiye'ye ödetilen ağır bedellerin sona ermesini diliyoruz. Eğer ülkemizde, barışı, kardeşlik ve huzur ortamını tesis edersek, birlik ve beraberliğimize zarar vermeden bu sorunu aşarsak Türkiye gerçekten 21. yüzyılın parlayan bir yıldızı olur. Sadece bölgesel değil küresel ölçekte çok önemli bir pozisyona geliriz. Hepimiz bunun çabası içindeyiz.''

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

14 AğustosDiyarbakır
Görüş Bildir