Askeri Casusluk Davasında 56 Sanık Beraat Etti

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Askeri Casusluk Davasında Karar Günü

Askeri Casusluk Davasında Karar Günü

4’ü tutuklu 56 sanığın yargılandığı ve İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi ’nde görülen davada bugün karar açıklanacak.

Muvazzaf ve emekli askerler ile TÜBİTAK görevlilerinin yargılandığı ‘Askeri Casusluk ve Şantaj Davası’nda sanıklar son sözleri soruldu.

Sabah saatlerinde başlayan duruşmada sanıklar teker teker son sözlerini söyledi. Davanın sanıklarından Tuğamiral Şafak Yürekli, “30 yıl önce şanlı bayrağın üzerine elimi koyarak ettiğim yeminin aksine bir şey yapmadım. Yüce milletim sizlerde müsteri olunuz. Herhangi bir suç işlemedim. Son savunmamda da olduğu gibi suçsuz olduğumu haykırıyorum. Beraatimi talep ediyorum" dedi.

Davanın bir numaraları sanığı emekli albay İbrahim Sezer ise son sözlerinde suçlamaların doğru olmadığını belirterek, “2 yıla yakından haksız yere tutukluyum. Beraatimi talep ediyorum" diye konuştu. Son sözleri sorulan TÜBİTAK görevlisi Yücel Çipli de suçsuz olduğunu belirterek " Benim hakkımda somut belge, delil ve bulgu yoktur. Suçlamaların hepsini daha önce çürüttüm. İçim ve vicdanım rahat beraatimi talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

Askeri casusluk davasında karar

Askeri casusluk davasında karar

Muvazzaf ve emekli askerler ile TÜBİTAK görevlilerinin yargılandığı 'Askeri Casusluk ve Şantaj' davasında 56 sanık casusluk suçlamasından beraat etti.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi, ”Şantaj ve askeri casusluk” davası kapsamında tutuklu yargılanan sanıklar emekli albay İbrahim Sezer, Tamer Zorlubaş, emekli yarbay Mehmet Seyfettin Alevcan ve Deniz Mehmet Irak’ın tahliyesine karar verdi. Davada tutuklu sanık kalmadı.

Haberin Tamamı İçin:

Tuğamiral Yürekli'ye 2 yıl 7 ay hapis cezası

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Askeri Casusluk Davasında 56 Sanık Beraat Etti

Muvazzaf ve emekli askerler ile TÜBİTAK görevlilerinin yargılandığı "Askeri Casusluk ve Şantaj" davasında mahkeme, 4'ü tutuklu 56 sanığın “fuhuş” ve “askeri casusluk” suçlarından beraatlarına hükmetti.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen "Askeri Casusluk ve Şantaj" davasında yargılanan 4'ü tutuklu 56 sanık beraat etti.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi, “Şantaj ve askeri casusluk” davası kapsamında tutuklu yargılanan sanıklar emekli albay İbrahim Sezer, Tamer Zorlubaş, emekli yarbay Mehmet Seyfettin Alevcan ve Deniz Mehmet Irak ile birlikte 56 sanığın "askeri casusluk'' ve ''fuhuş'' suçundan beraatine karar verdi. 4 tutuklu sanık da tahliye edildi.

Davanın tutuksuz sanığı Tuğamiral Şafak Yürekli'ye 'örgüte yardımdan' 1 yıl 4 ay 20 gün, TÜBİTAK görevlisi Yücel Çitli'ye de yine aynı suçtan 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Irakİstanbultahliye
Görüş Bildir