Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ankara'da 26 Gözaltı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Ankara'da Polis Müdahalesi

Ankara'da Polis Müdahalesi

Ankara'da Kennedy Caddesi ve Bestekar Sokak'ta polis müdahalesi başladı.

Ankara'da Kennedy Caddesi ve Bestekar Sokak'ta polis müdahalesi başladı.

Ankara'da Kennedy Caddesi’nde polis halkın arkasından gelerek gaz bombası ile müdahaleye başladı.

00.34 Tunus Caddesi ve Bestekar Sokak’ta çatışmalar var.

00.29 Polisin ilk saldırısından sonra bir süre geri çekilen kitle, tekrar bir araya geldi. Polis, gruba bir kez daha gaz bombalarıyla saldırdı. İki akrep Kennedy Caddesi’ne girdi.

00.15 Ankara polisi, halkın demokratik hakkını engelleme işini rutine bağladı. Kennedy Caddesi’nde yaklaşık bir saat önce bir araya gelen yüzlerce kişiye bu akşam da polis saldırısı başladı.

Haberin Tamamı İçin:

Polisin gazlı müdahalesi.

Bestekar Sokak'tan bir görüntü.

Keçiören'de toplanan bir grup, bugün yaşamını yitiren Ethem Sarısülük'ü anıyor...

Çayyolu'nda toplanan grup yürüyor.

Ankara'da Kennedy Caddesi'nde Yine Müdahale

Gezi Parkı'na destek amacıyla Ankara'da yapılan eylemlerin Kızılay ve Kuğulu Park'tan sonra simge noktası haline gelen Kennedy Caddesi'ndeki göstericilere dün gece de polis müdahale etti.

Ankara’da protestocular akşam saatlerinde Tunalı Hilmi ve Kuğulu Park’ta toplandı. Çadırları polis tarafından toplanan Kuğulu Park’taki eylemciler kilim ve battaniyeleri ile gece boyunca oturdu. Kuğulu Park’ta tıpkı Gezi Parkı’nda olduğu gibi kadınlar elele tutuşup zincir oluşturdu.

Saatler 23.50 gösterirken yaklaşık 100-1500 kişilik her gece olduğu gibi Kennedy Caddesi’ne geldi. Önceki gecelerden farklı olarak eylemcilerin Atatürk Bulvarı’na çıkıp, sokak lambalarına vurarak ses çıkarmalarına müsade etmeden Kennedy Caddesi’nin başına 2 TOMA, 3 Akrep yaklaşık 80 çevik ekibi geldi. Saat 00.05 sularında TOMA’ların önüne bir genç kız geçerek hareketini önlemek istedi. Çevik kuvvet eylemci kızı çekerek, eylemci grubun üzerine ilerlemeye başladı. İlk müdahale TOMA’larla ve tazyikli su ile yapıldı. Grup ara sokaklara ve Tunalı Hilmi Caddesi tarafına doğru çekildi. Polis müdahalesi tazyikli su, ses bombası daha önceki gecelere göre daha az biber gazı atarak sürdürdü. Ara sokaklarda da göstericiler Akrep ile kovalandı. Yaklaşık 10-15 dakika sonra polis, Kennedy Caddesi’ndeki ilk bekleme yerine geri döndü.

İKİNCİ MÜDAHALE

Bu arada göstericiler ara sokaklarda yeniden toplandı. Ancak çevik kuvvet ara sokaklara yeniden girip göstericilere biber gazı ve ses bombası ile müdahale ederek Kennedy Caddesi’ne girmelerine izin vermedi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBiber GazıEthem SarısülükGezi ParkıPolisTunusTürk Kızılayıkadınlar
Görüş Bildir