Abbas: Ortadoğu'daki Barış Süreci Ölüm Döşeğinde

 > -

Abbas: Ortadoğu'daki Barış Süreci Ölüm Döşeğinde

Abbas: Ortadoğu'daki Barış Süreci Ölüm Döşeğinde

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Ortadoğu barış sürecinin ölüm döşeğinde olduğunu söyleyerek, gelinen durumdan İsrail'i sorumlu tuttu.

Mahmud Abbas, Batı Şeria'nın Ramallah kentinde düzenlenen 3. Uluslararası Kudüs Konferansı'nda yaptığı konuşmada, Ortadoğu barış sürecine ilişkin önemli mesajlar verdi. “Ortadoğu barış süreci şu an ölüm döşeğinde ve bunun sorumlusu da İsrail'dir” diyen Abbas, “Dünya ülkeleri tarafından tanınmamız için bize şart koşulan bütün yükümlülükleri yerine getirdik, artık top onların sahasında” dedi.

İsrail işgalinin, Filistin topraklarında Müslüman ve Hristiyanların mukaddes değerlerini hiçe saydığını savunan Abbas, sözlerine şöyle devam etti:

“Eğer Kudüs halkının direnci ve şehrin Arap kimliğinin korunması için sarfettiği çabalar olmasa şu an çok zor bir durumda kalırdık. Buradan hareketle topraklarını koruyan, dik duran, sabırlı Kudüs sakinlerine desteklerimizi iletiyoruz.”

Abbas, Yahudi yerleşimcilerin, dün Batı Şeria'nın el-Halil kentinde 2 Filistinliyi öldürmesine de değinen Abbas, "İşgal yönetimi, Filistin varlığını kabul etmiyor. Bütün gücüyle bu varlığa karşı savaşıyor. Geleneği, kimliği ve kültürel mekanlarıyla savaşıyor" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Filistinİsrail
Görüş Bildir