2020 Olimpiyatları'nda En Zayıf Halkayız

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Türkiye'ye rakip çıktı - Milliyet.com.tr

Türkiye'ye rakip çıktı - Milliyet.com.tr

İrlanda Cumhuriyeti, Galler ve İskoçya EURO 2020'ye aday olma konusunda fikir birliğine vardı. UEFA'ya yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Almanya'nın çekilmesinin ardından sadece ülkemizin ev sahipliği için aday olduğu tunuvaya İskoçya, İrlanda Cumhuriyeti ve Galler de aday oldu. Üç ülken...

Haberin Tamamı İçin:

Euro 2020 için Türkiye'ye kötü haber

Euro 2020 için Türkiye'ye kötü haber

Gürcistan'ın da 2020 Avrupa Şampiyonası'na evsahipliği yapmak için Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'ne (UEFA) adaylık başvurusunda bulunduğu açıklandı.

Gürcistan Futbol Federasyonu Başkanı Domenti Sinchinava, 2020'deki organizasyona talip olduklarını ve gerekli başvuruyu UEFA'ya ilettiklerini söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

Şike Kararları Yüzünden Mi?

Şike Kararları Yüzünden Mi?

EURO 2020'nin ev sahipliği için yakın zamana kadar favori olan Türkiye'ye UEFA'dan kötü haber geldi! UEFA, 15 Mayıs'ta sona ermesi gereken EURO 2020'ye adaylık sürecini uzattığını açıkladı! Demirkol'a göre kararın iki sebebi var!

UEFA'nın bu kararı, NTV Spor'da yayınlanan Spor Servisi'nde de masaya yatırıldı. Mehmet Demirkol, kararın hiç beklenmedik olduğunu belirterek bunun iki sebebi olduğunu belirtti. Sebeplerdenbirinin UEFA'nın da açıkladığı üzere Türkiye'nin aynı zamanda 2020 Olimpiyat Oyunları'na adaylığı olduğunu söyleyen Demirkol, şike soruşturması sonrası alınan kararların da etkili olduğunu öne sürdü.

Haberin Tamamı İçin:

2020 Olimpiyatlarında Adaylar İçin Karar Vakti

2020 Olimpiyatlarında Adaylar İçin Karar Vakti

Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC) Kanada'nın Quebec City kentinde yarın yapılacak yıllık toplantısında İstanbul'un da talip olduğu 2020 olimpiyatlarının aday kentleri kararlaştırılacak.

Haberin Tamamı İçin:

2020 Yolculuğu Başladı!

2020 Yolculuğu Başladı!

2020 Olimpiyatları'na İstanbul, Tokyo ve Madrid aday kent oldu. İstanbul'un 2020 Olimpiyatları için yaptığı adaylık başvurusu kabul edilirken; Tokyo ve Madrid'e de adaylık yolu açıldı. Bakü ve Doha'nın adaylık talepleri ise reddedildi.

Haberin Tamamı İçin:

İstanbul Olimpiyatın En Güçlü Adayı

İstanbul Olimpiyatın En Güçlü Adayı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul'un 2020 Olimpiyatları'na adaylık statüsü kazanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, İstanbul'un olimpiyatın en güçlü adayı olduğunu söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

"Türkiye'de olimpiyat kültürü yok"

"Türkiye'de olimpiyat kültürü yok"

Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) Tokyo ve Madrid ile birlikte İstanbul’un da aday statüsü kazandığını açıklamasının ardından 2020 için Avrupa Futbol Şampiyonası ile birlikte Olimpiyat oyunları için de büyük bir heyecanın içine girdik.

İki organizasyon için de sonuçlar 2013 yılında açıklanacak.

En çok tartışılan konu hangi organizasyonun Türkiye’ye daha çok yarar sağlayacağı.

İşte tartışma konusu hakkındaki görüşler…

Fatih Çekirge (Hurriyet.com.tr Genel Yayın Yönetmeni)
Artık bir gerçek var ki o da Türkiye bir dünya ülkesi İstanbul da bir dünya şehridir ve daha da ötesinde İstanbul kültürlerin ve sporun başkenti olabilecek kadar bir mesafe kat etmiştir. Elbette olimpiyatların İstanbul'da olmasını İstanbul hak eder ve daha da önemlisi ekonomik olarak ciddi sorunlar yaşayan Avrupa için genç ve dinamik nüfusu ile bir enerji kaynağı haline gelen İstanbul'un Avrupa Futbol Şampiyonası'nı da yalnızca coğrafi yapısıyla değil artık ruh haliyle de hak ettiğini düşünüyorum.

Ertuğrul Özkök (Hürriyet Gazetesi Yazarı)
Ben olimpiyatların alınmasından yanayım. Çünkü bu tür büyük organizasyonların sadece getirdikleri paraya bakmıyorum. O uluslararası olay gelip geçince ülkede bıraktığı ize de bakıyorum. Bugün olimpiyatlarının çoğunun nerede yapıldığını hala hatırlıyoruz. Ama Avrupa futbol şampiyonlarının sonuncusu nerede yapıldı diye sorsanız o kadar hatırlayan çıkmaz. Futbol daha popüler bir spordur, atletizm ise daha seçkin spor dallarıdır. Ve olimpiyatlar tarihin de getirdiği kendi asaletine uygun bir büyüklük yaratırlar. Ben o nedenle olimpiyatların Türkiye'de yapılmasının Türkiye’ye daha çok büyük modernite ve marka değeri getireceğine inanıyorum.

Yalçın Doğan
2020'de Türkiye'de Olimpiyat Oyunları mı yapılmalı Avrupa Futbol Şampiyonası mı?

Haberin Tamamı İçin:

"Türkiye En İyisini Yapacak"

Akdeniz Oyunları Komitesi Başkanı Amar Addadi, İstanbul'un 2020 olimpiyatları için aday şehir ilan edilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, ''İnanıyorum ki Türkiye, İstanbul için en iyisini yapacak ve başaracak'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

En zayıf halkayız

Kanada'daki Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) toplantısında, 2020 Olimpiyatları'na ev sahipliği için İstanbul, Tokyo ve Madrid aday statüsü kazandı. IOC, Bakü ve Doha'yı adaylık dışı bıraktığı bu tarihi kararı alırken, 12 bağımsız üyeden oluşan 2020 Olimpiyatları Çalışma Grubu'nun hazırladığı rapor doğrultusunda hareket etti.

Çalişma Grubu'nun üyeleri aday kentleri 15 farklı kritere göre değerlendirdi, 14 başlıkta en düşük ve en yüksek olmak üzere 10 üzerinden not verdi ve karar kısmında IOC'ye tavsiyede bulundu.

Rapora göre İstanbul, 14 kritere göre en düşük 85.5, en yüksek 110 puan toplarken, Tokyo 101.5 minimum ve 123 maksimumla İstanbul'dan daha iyi durumda. Madrid'e de 103 ve 123.5 puanla şu anda yetişmemiz mümkün gözükmüyor. Ama umutsuzluğa kapılmamak gerek. 2013 Şubat-Nisan aylarında bağımsız Çalışma Grubu yerine bu kez IOC üyeleri aday kentleri denetleyecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaErtuğrul ÖzkökİrlandaİstanbulSuat KılıçUEFAfutbololay
Görüş Bildir