Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Şişmanlık Allah Katında Günahtır'

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

'Şişmanlık Allah katında günahtır'

'Şişmanlık Allah katında günahtır'

"Müslüman'ın Diyeti" isimli kitabın yazarı Kemal Özer verdiği röportajda çok konuşulacak iddialarda bulundu

Buluştuğumuzda öyle şeyler anlattı ki ben ve orta çaplı göbeğim hayretten hayrete düştük. “Müslüman’ın Diyeti” adlı kitabı geçen hafta piyasaya çıkan Kemal Özer’in iddialarının altında ince mesajlar var. Şu cümlesi bile sizi çok değişik bir pazar sohbeti beklediğinin garantisi değil mi? “Şişmanlık Allah katında günahtır.”

“Mutfak derman yerine dert üretiyorsa, o toplum medeniyet üretmez” diyorsunuz.

Bu lafın açılımını Osmanlı’ya baktığımızda görebiliyoruz. Özellikle Kanuni dönemine... Mutfak ne kadar sağlıklıysa, toplum o kadar sağlıklıydı. Mutfak ne kadar estetikse, şehir o kadar estetikti. Mutfak ne kadar temizse şehir o kadar temizdi. Temizlik medeniyetin sonucudur.

Biz “Can boğazdan gelir” diye büyütüldük.

Yiyecek aslında insanın fıtri özelliğidir. Tabii ki bütün canlılar yemek zorunda. Ama her önünüze geleni yiyorsanız can boğazdan gelmez, çıkar.

Bugünlerde insanlar yeni moda diyetlere tonla para ödüyor. Siz de çalışmalarınızı maddiyata çevirmeye niyetli misiniz?

Asla. Ben ve ekibim bu işin ticaretiyle ilgilenmiyoruz. İnsan sağlığının paraya endekslenmesi çirkin. İnsanlara az ve nitelikli yiyerek sağlıklı yaşamalarını öneriyoruz. Diyet dediğiniz budur aslında, zayıflamak değil.

**‘ŞİŞMANLIK ALLAH KATINDA GÜNAHTIR’

Günah mıdır şişman ve obez olmak?**

İsraf Kuran-ı Kerim’de açık dille haram kılınmıştır. Şişman insan israf yapandır. İhtiyaçtan fazla alınan her şey diğer insanların ve canlıların hakkına tecavüzdür. Hz. Peygamber (S.A.V.) “İştah duyduğun her şeyi yemen israftır” buyurur.

Demek hemen diyete başlayıp tavuk ve salataya yüklenmem gerek.

Önce “Satılan gerçekten tavuk mu” diye sor.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Diyetyiyecek
Görüş Bildir