'Göğüslerim Var Diye Daha Az Para Alacak Değilim!'

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Maria'yı mı izlersiniz Simon'u mu?

Maria'yı mı izlersiniz Simon'u mu?

Serena Williams ve Maria Sharapova kadınların para ödülüne kafayı takan Fransız rakete ateş püskürdü.

Favorilerin erken elenmesi bu seneki Wimbledon ’ın sönük geçmesine neden oluyor. Ancak çim kortların dışındaki para münakaşası, kortları birbirine kattı. Konu esasen eski fakat pek gündeme gelmiyor. Şöyle ki; kadınlar fazla para mı kazanıyorlar veya erkekler mi az para kazanıyorlar?

KADINLARI ÇOK KIZDIRACAK

Dünya Erkekler Tenis Birliği’nin (ATP) yeni kurul üyesi dünya 13 numara Gilles Simon erkeklerin, Grand Slam turnuvalarında daha fazla para ödülü almaları gerektiğini vurguladı. Ardından kadınlar Simon’a ateş püskürdü.

‘SADECE BEN BÖYLE DÜŞÜNMÜYORUM’

27 yaşındaki tenisçi sadece kendisinin böyle düşünmediğini, meslektaşların çoğunluğunun aynı fikre sahip olduklarını, ancak açıklama yapmaktan çekindiklerini de ekledi. Bu cümleler eski bir tartışmayı, yeniden gündeme getirdi. Kadınlar ve erkekler eşit miktarda para ödülü mü almalı?

‘BEN DAHA ÇOK TANINIYORUM’

Maria Sharapova Simon Gilles’in bu açıklamalarına tepki gösterirken, tavrı sert olmaktan çok iğneleyiciydi. Fransa Açık şampiyonu, “Biz kadınlar tenisi dünya çapında gelişmesine ve tanıtımına çok büyük katkı sağlıyoruz. Bu arada ben Simon’dan daha meşhurum.”

WİLLİAMS’TAN ‘GÖĞÜS’ ÇIKIŞI

Simon’un bu açıklamalarına ilk büyük tepki Serena Williams ve Maria Sharapova’dan geldi. Serena Williams, “Simon’un bu açıklaması bana göre gülünç. Tenis izleyicileri kortta kesinlikle Maria’yı Simon’a tercih ederler. Bir kere Maria daha ateşli. Kadın tenisi daha dehşet verici ve heybetli. Biz kadınlar, erkeklerle eşit para ödülü almak için yıllarca mücadele verdik. Haklarımızı önce ABD Açık ve Avustralya Açık Tenis Turnuvaları’nda kabul ettirdik” dedi. Meslektaşına hayli sinirlenen Williams’ın şu sözleri ne kadar kızdığının özeti niteliğinde: “Benim göğüslerim var diye onlardan az para alacak değilim!”

GRAND SLAM’LERDEKİ PARA ÖDÜLLERİ

Wimbledon Tekler

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriFransaTercihWimbledonkadınlar
Görüş Bildir