'Engin Çeber' Davasında Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi

-

'Engin Çeber' Davasında Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi

'Engin Çeber' Davasında Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi

Engin Çeber'in Metris Cezaevi'nde 'işkence ve kötü muamele' sonucu öldüğü iddiasına ilişkin davada, haklarında kurulan hüküm Yargıtay'ca bozulan 52 sanığın yeniden yargılanmasına devam edildi. Esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, tutuklu sanıklar Selahattin Apaydın ve Sami Ergazi hakkında, ''netice sebebiyle ağırlaştırılmış işkence'' suçundan ''ağırlaştırılmış müebbet'' hapis cezası istedi.

Engin Çeber'in Metris Cezaevi'nde ''işkence ve kötü muamele'' sonucu öldüğü iddiasına ilişkin davada mütalaasını veren cumhuriyet savcısı, tutuklu sanıklar Selahattin Apaydın ve Sami Ergazi'nin ''netice sebebiyle ağırlaştırılmış işkence'' suçundan ''ağırlaştırılmış müebbet'' cezası verilmesi görüşünde olduğunu bildirdi.

Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Fuat Karaosmanoğlu, Selahattin Apaydın, Nihat Kızılkaya ve Sami Ergazi ile tarafların avukatları katıldı. Engin Çeber'in babası Ali Tekin ile kız kardeşi Şerife Çeber de duruşmada hazır bulundu.

Cumhuriyet Savcısı Erdal Şenol, esas hakkındaki mütalaasında, tutuklu sanıklar Selahattin Apaydın ve Sami Ergazi hakkında ''netice sebebiyle ağırlaştırılmış işkence'' suçundan ''ağırlaştırılmış müebbet'', tutuklu sanık Nihat Kızılkaya hakkında ''işkence'' suçundan 3 yıldan 12 yıla kadar, diğer tutuklu sanık Fuat Karaosmanoğlu hakkında ''görevi kötüye kullanma'' suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilmesini talep etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Yargıtay
Görüş Bildir