"13.41 Fotoğraflarla Van Depremi" Sergisi

-

"13.41 Fotoğraflarla Van Depremi" Sergisi

"13.41 Fotoğraflarla Van Depremi" Sergisi

Van Depremi'nin birinci yıldönümü nedeniyle Van Fotoğrafçılar Kulübü öncülüğünde hazırlanan "13.41 Fotoğraflarla Van Depremi" adlı sergi 23 Ekim'de Van, Diyarbakır ve İstanbul'da eş zamanlı olarak açılıyor.

40 fotoğrafçıdan 70 fotoğrafın yer aldığı sergi, Van'da Feqiyê Teyran Parkı'nda, Diyarbakır'da Sümerpark Sanat Galerisi'nde, İstanbul'da ise Tünel Meydanı'nda açılacak. Sergilerin açılış saati Van Depremi'nin saatiyle aynı: 13.41.

Sergi düzenleyicileri, 23 Ekim ve 09 Kasım 2011 tarihlerinde Van'da meydana gelen depremlerin yol açtığı büyük yıkımın unutulmaması için bir araya getirdikleri fotoğrafları kamuoyu ile paylaşırken toplumsal bilincin geliştirilmesini de katkıda bulunmayı amaçlıyorlar.

Van'da yaşanan iki depremden sonra çekilen fotoğraflardan oluşan bu sergiyi düzenleyen fotoğrafçılar, "Biz bundan sonra toplumsal ya da doğal acıların fotoğrafları yerine sevincin görüntülerini paylaşmak istiyoruz" diyorlar.

"13.41 Fotoğraflarla Van Depremi" sergisi Van'da Van Belediyesi ve Bostaniçi Belediyesi'nin; Diyarbakır'da Büyükşehir Belediyesi ve Sur Belediyesi'nin; İstanbul'da da Galata Fotoğrafhanesi ve Fotoğraf Vakfı'nın organizasyonu, Anadolu Kültür, Beyoğlu Belediyesi ve NarPhotos'un katkılarıyla gerçekleştiriliyor. (HK)

Fotoğraflar: Üstteki Tolga Sezgin, alttaki Selim Yıldız, küçük fotoğraf Doğanay Sevindik

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DiyarbakırİstanbulVan
Görüş Bildir