Zeki Müren ve Bülent Ersoy Dudak Dudağa

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Zeki Müren ve Bülent Ersoy dudak dudağa

Zeki Müren ve Bülent Ersoy dudak dudağa

Türk Sanat Müziği’nin Paşa’sı Zeki Müren’le Diva’sı Bülent Ersoy’un Baharı Bekleyen Kumrular Gibi şarkısı düeti 32 yıl sonra ortaya çıktı!

Nigar Uluerer’in doğumgünü partisinde şarkıyı birlikte seslendiren ikili, düetin sonunda birbirlerini dudaktan öperek kutluyor.

“KONSOLOS KÖPEĞİ GİBİ KALKTIM”

TÜRK müzik tarihi için hazine değerindeki bir kayıt gün ışığına çıktı! 1980′de bir kış gecesi Nigar Uluerer’in doğum günü partisinde Zeki Müren’le bir araya gelen Bülent Ersoy o geceyi ve efsanevi düetin hikayesini HT MAGAZİN’e anlattı: “O geceye kader düeti bırak yan yan bile gelmemiştik. Nigar Uluerer beni sahneye davet etti. Gitmedim. Zeki Bey çıktı. O davet etti bu sefer. Elimle ‘hayır’ dedim. Ame sonra Zeki Bey, sahneden indi, yanıma geldi, elini uzattı! Ne yapayım. Kalktım tabii konsolos köpeği gibi…”

“ELİNİZDEKİ BANT BİR TARİHTİR!”

“ZEKİ Bey, ‘Baharı Bekleyen Kumrular’ı okuyalım. Senin şarkındır’ dedi. Sonra ‘Hangi sesten okuyacağız’ diye sordu. ‘Zatıaliniz hangi sesten okuyorsa ben uyarım’ dedim. Ben makamın yazıldığı yerden okurdum ,o kadın sesiyle okuyor, yani dört ses aşağıdan. İşte orada gerçek anlamda bir düet yaptık. Şimdi yapıldığı gibi makinelerin filan yardımıyla değil. Elinizdeki bant bir tarihtir.” Düetin sonunda salon alkıştan yıkılıyor. Herkes, “Hoop hoopp” diye bağırirken Zeki Müren, Bülent Ersoy’u dudağından öpüyor.

Bülent Ersoy: “Zeki Bey, birden dudağımdan öpmeye başladı. Etraf yıkılıyor. Sonra Nigar tutturdu ‘Ben de istiyorum’ diye. ‘Nigarcığım kusura bakma, bu dudaklardan sonra seni öpemeyeceğim’ dedi Zeki Bey… ‘Japon orkidesi’ derdi bana. Arkamdan da ‘Su gibi maşallah dermiş…”

O FOTOĞRAFIN HİKAYESİ

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Bülent ErsoyJaponyamüzik
Görüş Bildir