Yatırımcı 2013'ten Umutlu

-

Yatırımcı 2013'Ten Umutlu

Yatırımcı 2013'Ten Umutlu

Ekonomi dünyası için zor geçen 2012 sonunda yatırımcılar yeni yıl için daha umutlu görünüyor.

THE LİRA

Yapılan araştırmalar yatırımcıların yeni yıla daha umutlu baktığını gösteriyor.

Aralık 2012’de McKinsey Global’ın şirket yöneticileri ile yaptığı ankette küresel ekonomiler ve şirketler bazında 2013 için iyimserliğin artığı ortaya çıktı.

Anemik tüketici talebi noktasında endişeler hala devam etse de, yöneticilerin yılsonunda verdiği cevaplara bakıldığında pozitif cevapların negatiflerin üzerinde olduğu gözlendi.

Katılımcıların özellikle gelişmiş ülkelerin Merkez Bankalarından arka arakaya gelen yeni genişleme kararları sonrasında Eylül ayında yapılan anketle mukayese edildiğinde daha olumlu bir tabloyu ortaya koyuyorlar. Buna karşılık gelişmekte olan ülkeler için yeni endişe kaynağı olabileceği yönünde de öngörüler ankette dikkat çeken bir başka nokta.

Ülkeler bazında verilen görüşlerin yanı sıra yöneticilerin kendi işleri içinde olumlu oldukları görülüyor. Yeni yılda hem hizmet hem de üretim hattında olan işletmelerin yöneticileri gelecek 6 aylık dönemde karlarının artmasını bekliyorlar.

Gelişmekte olan ülkeler için endişeler dile getirilse de yöneticiler küresel ekonomiyi sırtlayacak olanın yine gelişmekte olan ülkeler olacağını düşünüyorlar...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir