Yakıt Problemine Karadeniz Usulü Çözüm: 'Möögaz'

 > -

Yakıt Problemine Karadeniz Usulü Çözüm: 'Möögaz'

Yakıt Problemine Karadeniz Usulü Çözüm: 'Möögaz'

Samsun’da yaşayan Sinan Erdoğan isimli vatandaş, yetiştirdiği hayvanların gübresini değerlendirmek amacıyla ilkel şartlarda kurduğu tesiste biyogaz üretti ve adını da ‘Möögaz’ verdi.

Evinde beslediği 6 büyükbaş havanın gübresini değerlendirerek, evinin bahçesine kurduğu biyogaz deposu ile elde ettiği metan gazını bir düzenekle evine bağlayan ve çıkan gaza ‘Möögaz’ ismini koyan 24 yaşındaki Sinan Erdoğan, evinin şimdilik 30 dakikalık gaz tüketimini karşıladığını ve yeni yaptığı düzenekle günlük gaz ihtiyacını karşılayacağını söyledi.

Samsun’un Çarşamba ilçesine bağlı Beylerce köyünde oturan ve 2009 yılında Ordu Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümü mezunu olan Sinan Erdoğan, “Hayvansal atıklardan metan gazı üretiyorum. Bu projeyi 1.5 yıl önce internette tesadüfen gördüm. Oradan yola çıkarak ufak bir portatif oluşturdum. Oda günlük 25-30 dakika gaz çıkartacak şeklinde üretim yapıyor. Tüp ihtiyacını karşılamaya yeterli olmadığı için de sistemi büyütmeye karar verdim. Yeni yapmış olduğum sistemle günlük gaz ihtiyacımı karşılayabilecek” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Samsun
Görüş Bildir