Vural'dan Erdoğan'ı Kızdıracak Benzetme

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Vural'dan Erdoğan'ı Kızdıracak Benzetme

Vural'dan Erdoğan'ı Kızdıracak Benzetme

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Erdoğan'ın ülkenin adını Tayyiban Cumhuriyeti yapmak istediğini iddia etti.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ''(Türkiye'de Kürt sorunu vardır) demekteki hedef, Türk milleti içindeki insanları aileden koparmak ve birbirini anlamaz hale dönüştürmektir'' dedi.

Partisinin Urla teşkilatınca, bir restoranda düzenlenen ''Gönül Dostları' ' adlı etkinlikte konuşan Vural, ''Kürt sorunu vardır' ' diyenlerin ülkenin bütünlüğünü bozmaya çalıştıklarını savundu.

Türkiye üzerinde oyun oynandığını söyleyen Vural, şöyle konuştu:

''Bu oyunların aynısı tarihte önceden de oynandı. Hak ettikleri cevabı aldılar. Biz de çok bedel ödedik. Bize dediler ki barış olsun. Nasıl? Kürdistan kurulunca, Ermenistan kurulunca Sevr'in adı 'Barış Antlaşması' oldu. Atalarımız, Sevr adı altında ülkenin bölünmesini sağlayan projeyi yırttı, attı. Şimdi ne oldu da biz 'Kürt meselesi vardır' diyoruz? 'Türkiye'de Kürt sorunu vardır' demekteki hedef, Türk milleti içindeki insanları aileden koparmak ve birbirini anlamaz hale dönüştürmektir. İmralı'daki bir bebek katili, kundaktaki bebekleri öldürmüş, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın muhatabı haline gelmiş. O bir mahkum ama görüyoruz ki maalesef Türkiye Cumhuriyeti Başbakan'ı da İmralı'ya mahkum olmuş. Başbakan diyor ki, 'savaş kolay, barış zordur.' Ne savaşı ya, kim kimle savaşıyor? Ortada savaş yok. Sadece ve sadece bu milletin birliğine, bütünlüğüne, bayrağına egemenliğine bir saldırı var.''

Vural, hükümetin terörü cesaretlendirdiğini iddia ederek, ''2002 yılında muhatabı gardiyanlar olan terörist başı artık Başbakan'la muhatap oluyor. 2003 yılında İmralı'da yatağının yolunu bile bulamayan adam, şimdi yol haritası hazırlıyor. 2002 yılında idam mahkumuydu, şimdi hafifletiyorsunuz, üstüne üstlük bir de evlendiriyorsunuz'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın ''zehir içerim'' şeklindeki sözünü hatırlatan Vural, ''Zehirse neden içiyorsun? İçerken de millete içiriyorsun. Biz milletimize zehir içirmek değil, kardeşlik şerbeti içirmek istiyoruz'' dedi.

TAYYİBAN CUMHURİYETİ

Vural, Türkiye'nin terör örgütü ile müzakereye oturduğunu savunarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Terör örgütü teslim olmuyor, teslim olan hükümetin iradesi. Nedir çözüm? 'Anayasadan Türk milleti atıfları kaldırılsın, dilden, egemenlikten fedakarlık yapın' diyorlar. Bunlara göre çözüm bu. 'Üç PKK'lının cenaze töreninde Diyarbakır'da olay olmadı' dediler. Türk bayrağı indirildi, PKK paçavrası asıldı, 'Olay yok' dediler. Bayrak indi problem yok. Habur'da devlet teröristleri yargıladı. Güya ayaklarının dibine gitti. Gümrükte Atatürk posteri ve Türk bayrağı vardı. 'Aman problem olmasın' dediler. Sen kim oluyorsun be. Tarihte Türk milleti olmazsa tarih olmazdı zaten. Tarihten nasıl sileceksin sen. Bu bayrağın adı, Türk bayrağı. Ne yapacaksın, Türkiye bayrağı mı diyeceksin? Bu, Türk milletinin varlığına bir kasttır. Tayyiban Cumhuriyeti mi yapacaksın? Bu millet sana oy vermiş olabilir ama bu millet adının değiştirilmesi için sana onay vermedi.''

Vural daha sonra Gülbahçe, Özbek ve Zeytinalanı mahallelerini ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanDiyarbakırİdamİmralıMilliyetçi Hareket PartisiSavaşTerörolayoyun
Görüş Bildir