Ve Sezen Aksu da Terörist Listesinde

 > -

Ve Sezen Aksu Da Terörist Listesinde

Ve Sezen Aksu Da Terörist Listesinde

Hedef göstermeleriyle ünlü Yeni Akit “ gazetesiGezi Parkı eylemlerine destek veren isimleri tek tek listeledi ve o isimlerin ifadelerinin alınacağını iddia etti. Listede Sezen Aksu’nun da ismi var…

İşte Yeni Akit’in işadamlarından, gazetecilere; sanatçılardan siyasetçilere kadar hedef gösterdiği o “ haberin ” tam metni:

“Sosyal paylaşım sitelerinden bazı asılsız haberler ve fotoğraflar yayınlayan kişilerin IP numarasından tespit edilip, söz konusu kişilerin çağrılarak ifadelerinin alınacağı belirtiliyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı protestolarında bazı sanatçı, gazeteci ve siyasetçilerin bu olaylar sırasında sorumsuzca davrandıklarını söylemiş ve “ Bir bankanın genel müdürü çıkıp da bu vandalizmi organize edenlerin yanında olduğunu söylüyorsa onlar karşısında bizi bulacaklardır ” ifadelerini kullanmıştı.

Gazetemiz, Başbakan Erdoğan’ın işaret ettiği bankacı, işadamı ve sanatçıları araştırdı ve söz konusu kişilerin açıklamalarını ve tweet’lerini derledi.

İŞADAMLARI VE BANKACILAR!..

Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner Taksim Gezi Parkı’ndaki eylemlere katıldı ve “Ne Sağcıyım, Ne solcuyum, Çapulcuyum çapulcu…” dövizini taşıdı.

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen Gezi Parkı provokatörlerinin bankasını hedef alması üzerine, “Ben Gezi eyleminin yanındayım. Ben de çapulcuyum” açıklamasında bulundu.

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere Gezi Parkı olaylarını gazetecilere değerlendirdi ve Garanti Bankası çalışanları arasında da mesai sonrası eyleme katılım olduğunu söyledi ‘yatırım yapılabilir ülke’ olarak dikkat çeken Türkiye’nin olaylarla birlikte ‘sosyal ve siyasi istikrarından endişe duyulan bir ülke’ olarak izlemeye alındığını iddia etti.

İŞTE O SİYASİLER...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran Sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından; “Halkına aralıksız 20 saattir kimyasal silah kullanan siyasetin tek bir adı vardır: FAŞİZM” mesajını paylaştı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin İftira ve yalanda haddi aştı, Ankara’da polis panzeri altında kalan genç bir kızın yaşamını yitirdiğini söyledi. Bu açıklaması, Cumhuriyet Gazetesi’nin resmi internet sitesinde yayınlandı.

İŞTE O SANATÇILAR...

Mehmet Ali Alabora: (EYLEMLERE KATILIYOR) Sosyal paylaşım sitesi twitter’da, “Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? Hadi gel. #direngeziparkı” iletisini paylaştı ve eylemlerinin gerçek amacını açıkladı.

Sezen Aksu CHP’nin televizyonu Halk Tv’nin canlı yayınına katıldı ve ‘Gezi Parkı’ protestolarını değerlendirdi. Aksu; “Dünyadaki ilk gençlik devrimi bu… Olağanüstü bir söz söylediler ve olağanüstü bir dille söylediler oradaki insanlar ve sokağa çıkan insanlar...” iddiasında bulundu.

Gülben Ergen Sosyal paylaşım sitesi twitter’da, “Mesele ağaçlar değil.. Ülke birikmiş tüm isyanlarını dışa vuruyor!” yazılı mesajı paylaştı.

Okan Bayülgen (EYLEME KATILDI): Twitter’da, Bahçeşehir Üniversitesi’ndeki radyo programı iptal ettiğini duyurdu ve “Ne Medya adamıyım bugün, ne sanatçı! 17 yaşımda yediğim dayağı bir daha yerim gerekiyorsa polisten! Bahçeşehir Ünv.’den radyo programı iptal bu gece Taksim!” ifadelerini kullandı.

Beyazıt Öztürk (EYLEME KATILDI)- Cuma akşamı ekranlara gelmesi gereken Beyaz Show, Taksim’deki olaylar nedeniyle yayınlanmadı. Stüdyoya gelen öğrenciler Gezi Parkı eylemlerine destek vermek için Kanal D binasından Taksim’e yürüdüler. Program sunucusu Beyazıt Öztürk de yürüyüşe katıldı.

Tarık Akan Gezi Parkı eylemlerini tahrik eden Oda TV adlı internet sitesine açıklamada bulundu ve “Emniyetin böyle demokratik bir harekete karşı göstermiş olduğu tavır beni çok yıpratıyor, ciğerimi söküyor neredeyse. Ama öbür taraftan hiç tahmin etmediğim o gencecik Atatürkçü çocuklar, bundan sonra da sürekli o aydınlıkçı tavırlarını koyacaklar, işte Türkiye o zaman aydınlanacak ve ayaklarının üzerine daha sağlam basacak buna inanıyorum, buradan da umudum çok fazla…” dedi.

Zülfü Livaneli (EYLEMLERE KATILIYOR): Gezi Parkı’nda provokatörlere destek verdi ve burada yaptığı açıklamada; “Buraya çapulculuk yapmak için geldik” dedi.

Kıvanç Tatlıtuğ Twitter’dan; “Aklımız Taksim’de… Diren Gezi Parkı… Susmayın, kimse susmasın… Orantısız kullanılan güç, tek bir evladı bile yıldıramayacaktır” mesajını paylaştı.

Şevval Sam (EYLEMLERE KATILIYOR): Gezi Parkı’ndaki eylemde konuştu ve “İnsan olmanın ne anlama geldiğini sorguluyorlardır. Türkiye halkı din, dil, ırk, cinsiyet, sınıf farkı gözetmeksizin kenetlendi. Bu süreç adına bu halktan gurur duyuyorum açıkçası, özellikle gençlerle gurur duyuyorum” dedi.

Pelin Batu (EYLEMLERE KATILIYOR): Gezi Parkı’ndaki yapılan eylemde, “Biz biriz, onlar size siz on bin kişisiniz deseler de biz bir milyon kişiyiz deseler de biz biriz, direnmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Olgun Şimşek (EYLEMLERE KATILDI): Mart ayında Kaş’ta, yolda yürürken düşüp ayağını kırdı buna rağmen Taksim’deydi. Koltuk değnekleriyle geldiği alandan uzun süre ayrılmadı.

Ali Poyrazoğlu Twitter’dan Gezi Parkı’ndaki gençlere davette bulundu ve “300 çapulcu misafirimdir. Onlara oyun bedava” dedi.

Erdal Beşikçioğlu (EYLEMLERE KATILDI) Ankara’daki eyleme içki şişesiyle katıldı ve “Gençleri sokağa döken olayları, sanatçılar olarak yakından gözlemlemek istedik ve biz de gençlerin arasında bulunduk” dedi.

Ali Atay (EYLEMLERE KATILIYOR)- TRT 1’in dizisi Leyla ile Mecnun dizisinin oyuncusu…

Nihat Doğan Gezi Parkı eylemine katıldı ve twitter’dan, “Ağaçların onuru faşizmi yenmeye yetmeyebilir ama en azından safımız belli olsun. Bu gece ben de Gezi Parkı’nda olacağım” mesajını paylaştı.

Serkan Keskin (EYLEMLERE KATILIYOR)- TRT 1’in sevilen dizisi Leyla ile Mecnun dizisinin oyuncusu…

Can Bonomo Twitter’dan; “Tanımadığınız kişilerden medikal yardım talep etmeyin. Polisin göz altına bayıltarak aldığı konuşuluyor” mesajını paylaştı.

Haluk Bilginer (EYLEMLERE KATILDI): Gezi Parkı’ndaki eyleme katıldı ve “Arada böyle gelip çapulculuk yapıyoruz. Düzelecek inşallah, bundan daha kötüsü olamaz” dedi.

Eyleme katılan diğer sanatçılar:

Yavuz Bingöl, Edip Akbayram, Volkan Konak, Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Mehmet Aslantuğ, Bergüzel Korel, Halit Ergenç, Sertap Erener, Meltem Cumbul, Demet Akalın, Tuba Büyüküstün ve Onur Saylak...

İŞTE O GAZETECİLER

Hürriyet Gazetesi yazarı Ayşe Arman Gezi Parkı’ndaki eylemleri destekledi ve Twitter’dan, “Bana dokunmayan yılan 1000 yıl yaşasın devri bitti… Yılan herkese dokunuyor. (…) Budur! Bıçak kemiğe dayandı. (…) Yaşananlar, Türkiye’de kesinlikle bi şeylerin başlangıcı” mesajlarını paylaştı.

Birgün Gazetesi yazarı Ece Temelkuran Twitter’dan paylaştığı iletide yaşanan olayları dünya kamuoyuna duyurulması açısından takipçilerine iletilerini İngilizce yazmalarını önerdi ve “Arkadaşlar, lütfen elinizden geldiğince İngilizce yazın. Yabancı gazeteciler de olayları buradan takip ediyor. Anlamaları lazım detayları” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Can Ataklı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bunların hedefi İstanbul Belediyesini almak” sözünü doğrularcasına, Twitter’dan “Öncelikle İstanbul Belediyesi AKP’den alınırsa gerisi çorap söküğü gibi gelir. Çünkü İstanbul’u kaybeden bir iktidarın kimyası bozulur” ifadelerini kullandı.

Sabah Gazetesi Yazarı Ayşe Özyılmazel Gezi Parkı provokatörlerine destek verdi ve Twitter’dan, “Yeter artık! Yeter! Bize Allah’tan bahsetmeyin, Allahsızlar, vicdansızlar” mesajını yayınladı.

Milliyet Gazetesi yazarı Mehmet Tezkan Köşe yazısında, Gezi Parkı eylemini, “Beyaz gencin başkaldırısı” olarak değerlendirdi.

Gazeteci Metin Uca Twitter’dan, “‘Taksim baharı’ mı desem, ‘Gezi tahriri’ mi ama bu akşam Gezi Parkı’nı görmeden gelecek için umutsuzluk cümleleri söylenmemeli” iletisini paylaştı.

Habertürk Televizyonu sunucusu Balçiçek İlter Twitter’dan, “Benim vekilim, oy verdiğim adam (Sırrı Süreyya Önder) #geziparkiicintaksime gitti mücadele ediyor. Peki sizin vekiliniz nerede ey İstanbullular” mesajını paylaştı ve BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder için oy verdiğini duyurdu.

Televizyoncu Ayşenur Yazıcı Türk Silahlı Kuvvetleri’ni göreve çağırdı ve “TSKBilgiNotu Sesimiz geliyor mu? Ben sizinle her zaman gurur duydum. Siz neden benimle değilsiniz?” mesajını paylaştı.

“DİVAN OTEL 5 YILDIZLI DEĞİL, ARTIK AY YILDIZLI BİR OTELDİR!”

ABD’nin İstanbul Konsolosluğu’nun resmi Twitter hesabından, “Divan Otel 5 yıldızlı değil, artık Ay Yıldızlı bir oteldir! Helal sana Ali Koç” tweet’i retweet’lendi.

Konsolosluk resmi Twitter hesabının saldırıya uğradığı iddia ederek, “Kısa süre önce hesabımıza bilinmeyen kaynaklarca müdahalede bulunulmuştur. Şu andan itibaren tedbirlerimizi almış bulunmaktayız” denildi.

Gezi Parkı provokatörlerine kapılarını açan Divan Oteli’nin resmi Twitter hesabından da eylemcilere destek geldi ve #direngeziparkı adlı hosting açıldı.

AK PARTİ MİTİNGİ’NE KATILANLARA AĞIR HAKARET

İstanbul Barosu Eski Başkanı avukat Turgut Kazan’ın kızı Aslı Kazan Gilmore, önceki gün Kazlıçeşme’de yapılan ve bir milyonu aşkın kişinin katıldığı AK Parti mitingine katılanlara ağır hakaretlerde bulundu. Gilmore, miting öncesi Twitter hesabından “#1MilyonVicdansızYarınKazlıçeşmeye” başlıklı hostingi paylaştı. Gilmore, hakkında dava açılacağına yönelik mesajların ardından attığı tweeti sildi.”

Odatv.com

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAdnan KeskinAmerika Birleşik DevletleriAnkaraAyşe ArmanBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanBeyazıt ÖztürkBingölCumhuriyet Halk PartisiDemet AkalınEce TemelkuranGaranti BankasıGezi ParkıGülben ErgenHaluk BilginerİstanbulKanal DKaşKıvanç TatlıtuğLeyla ile MecnunNihat DoğanOkan BayülgenPolisRecep Tayyip ErdoğanSezen AksuShow tvTRTTarık AkanTuba BüyüküstünTürk Silahlı KuvvetleriTwitterUmut Oranoyuntrt
Görüş Bildir