Sony'den Yeni Bir Oyun Tableti Mi Geliyor?

-

Sony'den Yeni Bir Oyun Tableti Mi Geliyor?

Sony'den Yeni Bir Oyun Tableti Mi Geliyor?

Firma EyePad'in patentini aldı...

Biz gözümüzü 'taki " See The Future " etkniliğine dikmişken Sony 'den bambaşka bir haber geldi. Free Patents Online'da yer alan bilgilere göre firma yeni bir oyun tabletinin patentini almış durumda.

Patentte yer alan çizimlerden de görecebileceğiniz üzere EyePad adı verilen tablette PS Move'da yer alan mavi top benzeri bir mekanizmanın yanı sıra iki adeta stereoskopik kamera da bulunuyor. Kameralar birlikte çalışarak bir nesneyi üç boyutlu olarak tarama özelliğine sahipler ki bu sayede Vita 'da olduğu gibi çeşitli artırılmış gerçeklik aksiyonlarına girmemiz mümkün gözüküyor.

Kameraların özelliği sayesinde gerçek dünyadaki nesneleri tarayıp oyunlar içine aktarabileceğimiz bilgilerine de yer verilan patentte, tabletin mikrofon, hoparlör ve hareket sensörü de barındırdığı belirtiliyor.

EyePad 'in Sony'nin düzenleyeceği See The Future 'da görülüp görülmeyeceği ise merak konusu. Ne dersiniz PS Vita 'dan sonra Sony 'nin böyle bir oyun tabletine ihtiyacı var mıydı?

gazetecilik mezunu. çok müzik dinliyor. bayağı video oyunu oynuyor. bolca kitap ve çizgi roman da okuyor. hah bir de gitarı var.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KitapSonymüzikoyun
Görüş Bildir