Sanayici ''Tasarruf'' Yapacak

-

Sanayici ''Tasarruf'' Yapacak

Sanayici ''Tasarruf'' Yapacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, tasarruf kampanyalarını sanayiciye yönelik de uygulamayı düşündüklerini, bunun için gerekli yasal düzenlemelerin tamamlandığını söyledi.

İZMİR - Ali Rıza Karasu

Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, enerjide tasarruf çalışmaları çerçevesinde daha çok bireysel tüketicilere yönelik süren tasarruf kampanyalarını sanayiciye yönelik de uygulamayı düşündüklerini ve bunun için gerekli yasal düzenlemelerin tamamlandığını dile getirdi.

Fabrikaların, özel şirketlerin, özellikle elektrik motorlarıyla ilgili ciddi tasarruf edebilecekleri bir alanın söz konusu olduğunu belirten Yıldız, ''Böyle bir kampanyayı sanayi adına yapmak doğru olur. Arkadaşlarımız çalışmalara başladılar. Tasarrufa dönük ne varsa ona destek olacağız. İsrafı önlemeye yönelik ister benzin, ister ısı tasarrufuna yönelik yalıtımlar olsun kimin bir çalışması varsa destekleyeceğiz'' dedi.

Yıldız, ''2023'e kadar bir çok yönüyle enerji sektöründe yenilenmiş bir Türkiye'yi yakalamamız lazım. Yaşını, 30-35'ni doldurmuş santrallerin ve trafolarla Türkiye'nin 2023'e girmesini seyredemeyiz'' diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Akaryakıt
Görüş Bildir