Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

PKK'nın Bıraktığı Kaymakam Yurtdışına Gidiyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

PKK'nın Bıraktığı Kaymakam Yurtdışına Gidiyor

PKK'nın Bıraktığı Kaymakam Yurtdışına Gidiyor

BAYRAM KAYA - ANKARA HABERLER GÜNDEM

Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan kaymakam adayı Kenan Erenoğlu’nun eğitiminin yarım kalan 3 aylık bölümünü tamamladıktan sonra yurtdışına gönderileceği öğrenildi.

Kaymakam adayı Kenan Erenoğlu, 12 Ağustos 2011 tarihinde terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı için stajını tamamlayamadı. Erenoğlu, yaşadığı travmayı atlatması için mayıs ayı başına kadar dinlenecek. Bu sürenin ardından 3 aylık bir kursa tabi tutulacak. Kursun bitiminde ise tecrübe kazanması için 8 ay süreyle yurtdışına gönderilecek. Yurtdışı görevini tamamladığında kaymakam olarak bir ilçeye tayin edilecek. Erenoğlu’nun kaçırılmasının ardından maaşında bir kesinti olmadı. Yaklaşık 19 ay boyunca hesabına yatırıldı. PKK’nın serbest bıraktığı diğer kamu görevlileri Astsubay Abdullah Söpçeler, uzman çavuşlar Kemal Ekinci, Zihni Koç ve polis memuru Nadir Özgen de mayıs ayında işbaşı yapacak. Bu isimlerin yeniden hedef haline gelmemesi için görevlendirilmelerine dikkat edilecek. Bu kapsamda isimler, psikolojik olarak yeterli bir düzeye gelene kadar pasif bir görevde bulunacak. Kaçırıldıkları süre zarfında ödenmeyen bazı ödenekleri de hesaplarına yatırılacak. Kaçırılan erler Hadi Gizli, Ramazan Başaran ve Reşat Çeçen ise Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan işlemlerinin ardından terhis edilecek. Sosyal hayata adapte olmaları için de devlet tarafından bir iş imkânı sağlanacak.

Öte yandan, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), önümüzdeki günlerde kaçırılan kamu görevlileri ve erlerin bilgisine başvuracak. Kandil’de yaşanılan süreç ve terör örgütü PKK’nın hangi yöneticilerinin kendileriyle irtibat kurduklarına ilişkin bilgi alacak. Ayrıca kaçırılma esnasında izledikleri güzergahlar ve Kandil’de hangi noktada tutulduklarına ilişkin de bazı sorular yöneltilecek. Kandil’de çözüm süreci sonrasında örgüt mensuplarında oluşan hava ve beklentiler de öğrenilmeye çalışılacak. Ancak, bu olayın kesinlikle bir ifade alma süreci olmadığı belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraPolisTerörgündem
Görüş Bildir