Papa Franciscus'tan Suriye İçin Barış Çağrısı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Papa Franciscus'tan Suriye İçin Barış Çağrısı

Papa Franciscus'tan Suriye İçin Barış Çağrısı

Papa, siyasi çözüm ve göçmenlere acil yardım konusunda uluslararası topluma bir kez daha çağrıda bulundu.

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Suriye'de devam eden iç savaşın siyasi çözüme kavuşması için daha ne kadar kan dökülmesi gerektiğini sorguladığını ve daha önce yaptığı barış çağrısını yinelediğini söyledi.

Vatikan'da konakladığı Domus Santa Marta'da sabah saatlerinde Katolik hayır kuruluşlarını ve Papalık İnsanlığı ve Hristiyanlığı Kalkındırma (Cor Unum) Konseyi Başkanı Kardinal Robert Sarah'ı kabul eden Papa Franciscus, hayır kuruluşlarına, Suriye ve bölgedeki çatışma ortamında acı çeken Suriye halkına yönelik gösterdikleri insani yardımlardan ötürü teşekkür etti.

Kabulde konuşan Papa Franciscus, Paskalya Bayramı'nda Suriye için barış çağrısı yaptığını anımsatarak, "Suriye halkının kaderi, kalbimde hissettiğim bir husustur. Daha ne kadar kan dökülmesi, daha ne kadar acı çekilmesi gerekiyor siyasi çözüme ulaşmak için" diye konuştu.

"Devam eden ezici şiddet karşısında bir kez daha barış çağrımı kuvvetli bir şekilde yineliyorum" ifadesini kullanan Papa, uluslararası toplumun son haftalarda ülkedeki iç savaşı sona erdirme niyetiyle verimli bir diyalog içinde olduğunu kaydetti.

Uluslararası toplumdan, ülkedeki iç savaşa siyasi çözüm bulunmasının yanı sıra yerlerinden edilmiş göçmenlere karşı ilgi beklediğini dile getiren 76 yaşındaki ruhani lider, bu noktada Katolik hayır kuruluşlarının Suriyelilere yaptığı yardımın son derece anlamlı olduğunu vurguladı. Papa, kendisinin ve kilisenin evlerini terk etmek durumunda kalan ve Suriye'de zor durumda olan Suriyelileri asla terk etmeyeceğini de vurguladı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Suriye
Görüş Bildir