Osmaniye Emniyeti'nden Kaçak Çay-Sigara İçme Kampanyası

 > -

Osmaniye Emniyeti'nden Kaçak Çay-Sigara İçme Kampanyası

Osmaniye Emniyeti'nden Kaçak Çay-Sigara İçme Kampanyası

Osmaniye'de, Vali Celalettin Cerrah'ın, esnaf gezisinde kendisine "Kaçak çay mı içersiniz, yerli çay mı?" diye sorulunca "Böyle bir Türk vatandaşı olur mu? 'PKK kahrolsun' diyorsunuz; ama kaçak çay, sigara içerek PKK'ya destek veriyorsunuz" diye tepkisinin ardından Osmaniye Emniyet Müdürlüğü 'Ülkemi Seviyorum Kaçak Çay ve Sigara Kullanmıyorum Projesi'ni uygulamaya koydu.

Vali Cerrah'ın bu hassasiyetinin ardından Osmaniye Emniyet Müdürlüğü "Ülkemi Seviyorum Kaçak Çay ve Sigara Kullanmıyorum" Projesi'ni hayatı geçirdi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nce yürütülen projede 15 bin el broşürü bastırılıp, vatandaşlara dağıtıldı. Ayrıca kentin caddelerinde 26 noktada uyarıcı billboard afişleri asıldı.

Kampanya sorumlusu Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Başkomiser Serdar Cöcü, kaçakçılık suçlarından elde edilen gelirlerin yasadışı örgütlerin faaliyetleri için finans kaynağı olarak kullanıldığını vurguladı.

Dağıtılan broşürleri alan vatandaşlar ise uygulamanın çok yerinde olduğunu söyledi. Vatandaşlar, "Türk'ün Türk çayı varken neden kaçağını tüketelim ki? Her tüketici kaçak çay yerine kendi yerli ürününü kullanmalıdır" diye konuşup, kampanyaya destek olacaklarını belirtti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Osmaniyeçay
Görüş Bildir