Osmangazi Üniversitesi'nde Arbede

 > -

Osmangazi Üniversitesi'nde Arbede

Osmangazi Üniversitesi'nde Arbede

Eskişehir'deki Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ) yemek fiyatları protesto etmek isteyen öğrencilere üniversitenin özel güvenlik görevlileri müdahalede bulundu. 5 öğrenci, özel güvenlik görevlileri tarafından kelepçelenip kongre merkezi binasına götürüldü ve gelen polislere teslim edildi.

ESOGÜ Rektörlük binası önünde yaklaşık 20 kadar üniversite öğrencisi evlerinde hazırladıkları 600 sandviçi yanlarında getirip öğle saatlerinde basın açıklaması yapmak istedi. Öğrenciler, birinci öğretim için verilen yemeklerin 1 lira 20 kuruştan 1.5 liraya, ikinci öğretim gören öğrencilere verilen yemeklerin de 3.5 liradan 4 liraya yükseltildiğini söyledi. Yemek zamlarını protesto etmek için ilk olarak rektörlük önünde basın açıklaması yapacaklarını ve ardından da 600 sandviçi yemekhanede öğrenci arkadaşlarına ücretsiz dağıtacağını söyleyen grupta bulunanlar ile özel güvenlik görevlileri arasında tartışma çıktı.

‘BESLENME HAKKIMIZ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ’

ESOGÜ Özel Güvenlik Müdürü Cengiz Mert, rektörlüğün böyle bir eyleme izin vermediği bu nedenle dağılmaları gerektiğini söyledi. Öğrenciler, "Hazırladığımız sandviçlerimizi yemekhanemizde arkadaşlarımızla birlikte oturup yemek ve paylaşmak istiyoruz. Bizi kendi yemekhanemize sokmuyorsunuz. Nitelikli ve ucuz beslenme hakkımız için mücadele ediyoruz" diyerek yürümek istedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Eskişehir
Görüş Bildir