Luminous Engine'e Erişim Kolay Olmayacak

-

Luminous Engine'e Erişim Kolay Olmayacak

Luminous Engine'e Erişim Kolay Olmayacak

Amerikalıların bir lafı vardır bilir misin: "In-house"

Geçtiğimiz sene E3 fuarında tanıtılan ve gerçek zamanlı render özelliği ile dikkatleri üzerine çeken Luminous Engine'i hatırlarsınız. Square Enix'in geliştirdiği motor hakkında, firmanın CEO'su Mike Fischer bir açıklama yaptı bugün.

Geliştirilen motorun sadece firma içinde kullanılacağını belirtti. Bilirsiniz bazı oyun motorları oyun sattırmaktan daha ziyade pazarlanmak için üretilir, onlarla üretilen oyunlar sadece reklam amaçlıdır aslında (bkz. Unreal Engine). Fischer ise Luminous Engine'in -tüm yeteneklerine rağmen- pazarlanmayacağını belirtti. Yine de bu motoru kullanmak isteyen firmaların, yapılacak özel bir anlaşmadan sonra motoru kullanma hakkını elde edebileceğini de belirtti.

Buna neden olarak da piyasadaki en yetenekli yapımcıların kendileriyle çalışmak isteyeceğini çünkü piyasada bulunan en iyi teknolojilerden birinin sadece kendilerinde olacağını belirtti. Luminous Engine'in oyun dışında bir alanda kullanılmayacağını da belirten Fischer, motorun geliştirilmesinin asıl amacının Final Fantasy serisi olduğunu ekledi.

Benim şahsi görüşümü sorarsanız, "umarım bu motoru sadece Final Fantasy'de kullanıp yazık etmezler" derim.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEOoyun
Görüş Bildir