Küçük Enes'e Yakın Mesafaden Ateş Edilmiş

 > -

Küçük Enes'e Yakın Mesafaden Ateş Edilmiş

Diyarbakır'da sekiz yaşındaki Enes Ata'nın ölmesiyle ilgili üç polis memuru hakkında 'yakın mesafeden' ateş edildiği belirtilerek yargılama kararı verildi.

Diyarbakır ’da, 28 Mart 2006’da çıkan olaylarda sekiz yaşındaki İsmail Erkek mermiyle, aynı yaştaki Enes Ata da başına gaz bombası kapsülü vurması sonucu ölmüştü. Ata’nın ölümüne ilişkin soruşturma altı buçuk yıl Diyarbakır Savcılığı’nın raflarında bekledi.

Radikal'den İsmail Saymaz'ın haberine göre Savcılık o tarihte Diyarbakır Emniyeti Özel Harekat Şubesi’nde görevli olup daha sonra Ankara ’ya atanan Hayrettin Akar, Bilal Özkara ve Nuri Özgenç’i şüpheli bulup soruşturma izni için Diyarbakır Valiliği’ne başvurdu. Vali Toprak, 25 Temmuz 2012’de, soruşturma izni vermedi. Karakol önünde atıldığı iddia edilen fişeğin hangi polis tarafından atıldığının ve hangi silahtan çıktığının saptanamadığını iddia eden Toprak, şöyle diyordu:

“Enes Ata isimli şahsın ölümüne neden olan gaz fişeğinin Diyarbakır kuvvesine kayıtlı silahlardan hangisinden atıldığı ve silahı hangi personelin kullandığının belli olmadığı, olayın olduğu sırada hangi personelin nerede görevli olduğuna dair bir iç görevlendirme yapılmadığı...”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraDiyarbakırPolis
Görüş Bildir