Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kanayan Ruhlar

-

Kanayan Ruhlar / Kitap Tanıtım

Yazar Kübra Teke ve Gazeteci-Şair ve Yazar Bayram Şahin’in, tüm toplumların kanayan yarası istismara uğrayan çocuklarla ilgili kaleme aldıkları kitap “Kanayan Ruhlar” adlı kitap piyasaya çıktı.

Karma Yayıncılıkta çıkan kitapta, her yıl en az 150 bin çocuğun uğradığı cinsel istismar ve tüm detayları incelendi. Uzman psikologlar ve pedagogların görüşlerinin alındığı kitapta, ülkemizle ilgili çarpıcı gerçeklere de ışık tutuyor.

Cinsel istismara uğrayanların yüzde 70’nin 11 yaşın altındaki çocuklar ve bunlardan yüzde 60’nın ise kız çocuğu olduğuna vurgu yapılırken, ensest olguların ise yüzde 5’inin ancak adli makamlara yansıdığı gerçeği bilgisi yer aldı.

Yazar Kübra Teke-Bayram Şahin’in uzun araştırmalar ve yaklaşık 2 yıllık bir çaba ve emeğin sonucunda ele aldıkları “Kanayan Ruhlar” kitabı,çarpıcı gerçekleri de gün yüzüne çıkarıyor. Bugüne kadar konunun bu kadar detaylı ve çeşitli yönleriyle ele alınmadığı belirtilirken, cinsel istismarların önüne geçilmesi için toplumun her kesiminde ve özellikle anne-baba, öğretmen, arkadaş vb görevler düştüğüne inandıklarını söyleyen Yazar Teke ve Şahin, bu konuda da basına önemli görevler düştüğünü söylediler.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KitapÖğretmen
Görüş Bildir