Kalp Deliğine Ameliyatsız Kapama

 > -

Kalp Deliğine Ameliyatsız Kapama

Kalp Deliğine Ameliyatsız Kapama

Dumlupınar Üniversitesi Kalp Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Basri Amasyalı ve Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Celal Kilit, kalbi doğuştan delik olan 21 yaşındaki Gamze Erkut'un son yıllarda uygulanmaya başlanan bir yöntemle kalbindeki deliği kapatıldı.

Basri Amasyalı, yaptığı açıklamada, herhangi bir kesi işlemi yapılmayan Gamze Erkut'un, söz konusu yöntem sayesinde 1 gün sonra normal hayatına geri dönebildiğini belirtti.

Amasyalı, şöyle konuştu:

"Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin birleşmesinden sonra Kütahya’da sağlık alanında daha nitelikli işler yapılmaya başlandı. Bu sayede Kütahya halkının daha büyük illere gitmesi artık gerek kalmadı."

Kütahya merkeze bağlı Ürünlü Çiftliği köyünde oturan ve doğuştan kalbi delik olan Gamze Erkut, kendisini kısa sürede acısız ve ağrısız olarak sağlığına kavuşturan doktorlarına teşekkür etti.

Doç. Dr. Basri Amasyalı, kardiyoloji alanında Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kalp pilleri ve ritim bozuklukları tedavisi dahil her türlü tetkik ve tedavisinin yapılabildiğini sözlerine ekledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kütahya
Görüş Bildir